piątek, 04 październik 2019 11:24

Trwa akcja Speed

Napisał

Tarnowska grupa SPEED tylko w jednym dniu zatrzymała ośmiu kierowców, którzy znacznie przekroczyli dozwolona prędkość. Wszyscy utracili swoje prawa jazdy, otrzymali mandaty karne oraz dopisali po 10 pkt karnych do swoich indywidualnych kont kierowcy.

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących tarnowscy policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominają również, jak ważna jest jazda z „prędkością bezpieczną” – czyli taką, przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem, tzn. w razie potrzeby może go zatrzymać przed pojawiającą się przeszkodą, bądź ominąć ją bez zbędnego ryzyka. Przypominamy, że w terenie zabudowany obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, a przekroczenie jej o kolejną „pięćdziesiątkę” skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy na trzy miesiące.

Warto również podkreślić fakt, że nie zawsze konsekwencje „łamania” przepisów ruchu drogowego ponoszą ich sprawcy, ale w wielu przypadkach przez ich lekkomyślność, koszty ponoszą inni jego uczestnicy tego ruchu. Dlatego też policjanci będą dyscyplinować kierowców, którzy jadąc z nadmierną prędkością, mogą doprowadzić do późniejszej tragedii.

Takie przekroczenia prędkości miały miejsce wczoraj na terenie miasta, ale również i na drodze wojewódzkiej 980. Tarnowska grupa SPEED zatrzymała ośmiu kierowców, którzy rozpędzili swoje samochody w terenie zabudowanym do prędkości ponad 100 km/h. Najszybciej jechał dwudziestoczterolatek tuż po godzinie 16 ulicą Spokojną w Tarnowie. Rozpędził się do prędkości 119 km/h. Zarówno on, jak i pozostali kierowcy utracili swoje prawa jazdy na 3 miesiące, zapłacili grzywnę w formie mandatu karnego oraz „wzbogacili” się o 10 punktów karnych na swoim koncie.

Info: KMP w Tarnowie

Czytany 324 razy
Odsłon artykułów:
13630687

Odwiedza nas 161 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…