piątek, 13 wrzesień 2019 10:47

Kradzieże rowerów

Napisał

Tarnowska policjanci skutecznie walczą z kradzieżami rowerów. Radzą jak uchronić się przed złodziejami.

Choć amatorzy cudzych rowerów pozostają w natarciu, tarnowscy policjanci nie próżnują i skutecznie deptają im po piętach. Właśnie odzyskali pięć, skradzionych w ostatnim czasie jednośladów i zatrzymali dwóch złodziei. Obojgu przedstawiono już zarzuty.

Wczoraj mundurowi z obydwu komisariatów w Tarnowie intensywnie pracowali nad sprawami kradzieży. Kryminalni z komisariatu Tarnów-Centrum wpadli na trop i zatrzymali mężczyznę, odpowiedzialnego za włamanie do piwnicy bloku w centrum Tarnowa oraz kradzież dwóch, wartych 600 złotych rowerów. Okazało się, że 34-latek był mieszkańcem tego budynku. Pierwszy udany „skok” tak go rozochocił, że zakradł się też do piwnicy drugiej sąsiadki, gdzie połakomił się na …kiszone ogórki. Podczas przesłuchania przyznał, że pozbawił kobietę 28 słoików z przetworami. Jednak nie na długo. Policjanci odzyskali rowery oraz zapasy na zimę tarnowianki.

Równie skuteczni w ściganiu złodziei rowerów okazali się policjanci z komisariatu Tarnów-Zachód, po tym jak zostali powiadomieni przez mieszkańca Mościc o nocnej kradzieży trzech, stojących przed jednym z bloków jednośladów. Mężczyzna będący świadkiem zdarzenia, bezskutecznie próbował schwytać sprawcę. Ale jego dokładny opis wyglądu amatora cudzej własności, bardzo pomógł policjantom w zidentyfikowaniu złodzieja, ukrywającego się przed nimi w krzakach. Odzyskane rowery wkrótce powrócą do właścicieli. Pracujący nad sprawą kryminalni ustalili też, że początkiem sierpnia 33-letni Ukrainiec zabrał z prywatnej posesji w Mościcach, wystawione do sprzedaży dwa rowery o wartości 3400 złotych. Odpowie więc za wszystkie te kradzieże.

Jak zabezpieczyć rower

1. Zainwestuj w dobrej jakości zabezpieczenie typu U – lock i łańcuch do rowerów.
2. Nie ufaj tanim stalowym linkom.
3. Możesz spryskać też rower specjalną farbą widoczną dopiero w świetle UV. 
4. Zwróć uwagę do czego mocujesz rower. Nawet najlepsze zabezpieczenie nie pomoże, gdy przywiążesz rower do stojaka, którego łatwo przeciąć lub zdemontować. Nie zostawiaj roweru w ciemnych zaułkach, na klatce schodowej bloku, otwartych piwnicach i mało uczęszczanych miejscach – złodziej będzie miał tam dużo czasu, by sforsować nawet dobre zabezpieczenie. Pamiętaj, aby mocowaniem objąć ramę i koło.
5. Zachowaj pełną dokumentację swojego roweru, zrób jego zdjęcia, fotki charakterystycznych części i znaków szczególnych. W przypadku kradzieży ułatwią one poszukiwania i jego identyfikację.

Info: KMP w Tarnowie

Reha Plus Fizjoterapia Ryglice

Czytany 345 razy
Odsłon artykułów:
13630720

Odwiedza nas 107 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…