środa, 15 maj 2019 15:24

Pomoc w rewitalizacji cmentarza w Tuchowie

Napisał

Wojewoda Małopolski gościł przedstawicieli Ministerstwa Obrony Węgier oraz Dowódcę 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Rozmawiano m.in. o rewitalizacji cmentarza wojennego w Tuchowie.

9 maja w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik gościł przedstawicieli Ministerstwa Obrony Węgier oraz Dowódcę 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk. Krzysztofa Goncerza. Rozmawiano o polsko-węgierskiej współpracy w opiece nad małopolskimi cmentarzami wojennymi.

Spotkanie składało się z dwóch części. Pierwsza poświęcona była dotychczasowym relacjom polsko – węgierskim i zakończyła się podpisaniem porozumienia pomiędzy wojewodą, a przedstawicielem strony węgierskiej, na mocy którego wspólnymi siłami wyremontowane zostaną trzy małopolskie cmentarze wojenne z okresu I wojny światowej. W drugiej części delegacje wojskowe ustaliły zakres współpracy na najbliższe miesiące, w ramach której małopolscy terytorialsi będą uczestniczyć w corocznych obchodach operacji limanowsko – łapanowskiej oraz pomogą w rewitalizacji grobów w Tuchowie.

Prace przy cmentarzach wojennych są kontynuacją zeszłorocznych prac pielęgnacyjnych przedstawicieli Instytutu i Muzeum Historii Wojen w Budapeszcie wraz z Dowództwem Uzupełnień, Przygotowań i Wyszkoleń Wojska Węgierskiego na cmentarzu nr 164 w Tuchowie z okresu I wojny światowej.

Info: UM w Tuchowie

Foto: jeden z cmentarzy wojennych

Reha Plus Fizjoterapia Ryglice

Czytany 404 razy
Odsłon artykułów:
13557063

Odwiedza nas 189 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…