poniedziałek, 26 listopad 2018 11:17

Medale Dei Regno Servire

Napisał

Biskup tarnowski Andrzej Jeż wręczył 48 medali Dei Regno Servire dla działaczy katolickich.

Uroczystość odbyła się w bazylice katedralnej w Tarnowie. Na Mszy św. wspólnie modlili się członkowie Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata jest patronalnym świętem dla tych ruchów.

Medale Dei Regno Servire otrzymali m.in.:

Maria Adamczyk – parafia Nawiedzenia NMP w Tuchowie (przez 30 lat z wielkim zaangażowaniem podejmowała posługę w Poradni Rodzinnej w parafii Nawiedzenia NMP w Tuchowie).

Andrzej Cetera – parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Porębie Radlnej (bardzo zaangażowany w dzieło ochrony zabytków na terenie diecezji tarnowskiej oraz w życie parafialne).

Kazimierz Niemiec – parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Szerzynach (od 33 lat pełni posługę organisty w parafii Szerzyny, przez wiele lat prowadził chór parafialny, bardzo zaangażowany w życie parafialne).

Stanisław Piech – parafia Matki Boskiej Częstochowskiej w Łękawce (nadzwyczajny szafarz Komunii świętej, założyciel i zelator męskiej Róży Różańcowej).

Jarosław Pięta – parafia św. Józefa Oblubieńca NMP w Skrzyszowie (nadzwyczajny szafarz Komunii świętej, bardzo zaangażowany w życie parafialne).

Zofia i Bogdan Wielkiewicz – parafia Przemienienia Pańskiego w Koszycach Wielkich (należą do Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, bardzo zaangażowani w życie parafialne).

Wiesława Wojtanowska – parafia Nawiedzenia NMP w Tuchowie (przez 32 lata z wielkim zaangażowaniem podejmowała posługę w Poradni Rodzinnej w parafii Nawiedzenia NMP w Tuchowie).

Info: Portal Diecezji Tarnowskiej

 

Czytany 766 razy
Odsłon artykułów:
13185677

Odwiedza nas 304 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…