czwartek, 18 październik 2018 10:22

Jesteśmy dobrze widoczni

Napisał

Już tradycją stało się, że Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zalasowej podejmuje szereg działań przewidzianych regulaminem konkursu „Odblaskowej Szkoły 2018" .

Uczniowie wraz z Dyrekcją oraz Gronem Pedagogicznym zadbają by każde dziecko było wyposażone w odblaski w postaci kamizelek oraz elementów odblaskowych. Młodzież wykona odblaski, które przekaże osobom starszym z rodziny lub sąsiedztwa.

Szkoła organizuje festyn promujący bezpieczeństwo w ruchu drogowym, którego każdy z nas jest uczestnikiem w mniejszym lub większym stopniu. W ten sposób chcemy zadziałać na rzecz środowiska lokalnego i dotrzeć do jak najliczniejszej grupy członków z naszego otoczenia, by przez wspólną zabawę kształtować świadomość zarówno pieszych, jak też i kierowców.

Fani filmów oraz filmików również znajdą coś dla siebie. Na stronie internetowej naszej placówki ukaże się spot reklamowy promujący bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz film podsumowujący przebieg akcji „Odblaskowa Szkoła 2018".

Ci, którzy mają talent plastyczny i ciekawe pomysły, a przede wszystkim chęci, mogą stanąć w szranki w konkursie „Jestem widoczny, jestem bezpieczny". Uczniowie klas I-III oraz IV –VIII przygotują odblaskowy symbol narodowy na 100 – lecie Niepodległej.

Do tej pory zorganizowaliśmy „Odblaskową Dyskotekę" oraz konkurs na najlepszy strój odblaskowo – dyskotekowy, „Dzień Latawca" oraz „Odblaskowy Marsz Niepodległościowy" oraz wieczorny bieg odblaskowy „Świecimy Przykładem" z udziałem straży pożarnej.

Nie zabrakło oczywiście współpracy z policją. W akcji „Jabłuszko czy cytrynka?" sprawdziliśmy prawidłowość poruszania się po drodze kierowców – policjant wraz z uczniami nagradzali lub wymierzali karę kierującemu, wręczając symboliczny owoc.

Każda klasa opracowuje „Dekalog bezpieczeństwa" - najciekawszy pojawi się na stronie internetowej szkoły. Zostanie także wydana ulotka promująca bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Chyba każda grupa naszej społeczności lokalnej, nie tylko szkolnej, znajdzie coś dla siebie, by razem bawiąc się, stając do rozlicznych konkursów, wspólnie zadbać o bezpieczeństwo na drodze - bo przecież właśnie o to chodzi.

Dodajmy, że w blisko 300 małopolskich szkołach podstawowych realizowana jest IX edycja Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła”. Akcja konkursowa została zainicjowana przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie w 2010 roku. 

Czytany 298 razy
Odsłon artykułów:
13073066

Odwiedza nas 182 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…