piątek, 14 wrzesień 2018 15:08

Promesa na drogę w gminie Skrzyszów

Napisał

Minister spraw wewnętrznych i administracji przyznał małopolskim samorządom kolejne promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. 

Minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński przyznał małopolskim samorządom kolejne promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Wręczyli je sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Krzysztof Kozłowski oraz wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

W kolejnej już transzy samorządy z Małopolski otrzymały łącznie prawie 15,7 mln złotych. W puli tej znalazły się promesy na prawie 4 mln złotych, które pozwolą usunąć najpilniejsze szkody powstałe w gminach Kamienica i Ochotnica Dolna w wyniku intensywnych opadów deszczu w lipcu bieżącego roku. 

Poza promesami na usuwanie skutków klęsk żywiołowych przekazano również 4 promesy na dofinansowanie zadań w ramach Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej. 

Łącznie w 2018 r. (z wręczonymi dziś) promesy przyznano 100 jednostkom samorządu terytorialnego, w tym 89 gminom oraz 11 powiatom na realizację łącznie 368 zadań.

Oprócz tego w 2018 roku małopolskim samorządom Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji przyznał promesy na dofinansowanie zadań związanych z usuwaniem skutków ruchów osuwiskowych ziemi. 
25 jednostek samorządu terytorialnego otrzymało środki w łącznej wysokości 21 813 000,00 zł na dofinansowanie 32 zadań

W powiecie tarnowskim tym razem dofinansowanie 330 tys. zł przeznaczono na odbudowę drogi gminnej "Osiedle 1" w Pogórskiej Woli gm. Skrzyszów.

Info: MUW w Krakowie

Czytany 365 razy
Odsłon artykułów:
13073020

Odwiedza nas 341 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…