czwartek, 02 sierpień 2018 21:54

Wypadki. Inne akcje strażackie

Napisał

Dziś w Pilźnie zderzyły się dwa auta. Kronika akcji ratowniczych.

W czwartek około godz. 9.30 na zbiegu ul. Kraszewskiego i Paderewskiego w Pilźnie doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, odłączeniu akumulatorów z pojazdów oraz neutralizacji rozlanych płynów. 

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący renault megane nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu samochodem audi. W wyniku zderzenia pojazdów obrażeń doznała pasażerka renaulta, 37-letnia mieszkanka Dębowca. Poszkodowaną kobietę przewieziono do dębickiego szpitala na badania. Kierujący renault megane 39-letni mieszkaniec Dębowca oraz kierujący audi 27-letni mieszkaniec Podgrodzia nie ucierpieli w zdarzeniu. Policjanci poddali kierowców badaniu alkomatem, obaj byli trzeźwi. Funkcjonariusze pracujący na miejscu wypadku sporządzili dokumentację pozwalającą na dokładne wyjaśnienie okoliczności zdarzenia.

Postępowanie prowadzi Posterunek Policji w Pilznie. 

W środę w Podgrodziu zderzyły się aż cztery samochody. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów z pojazdów oraz neutralizacji rozlanych płynów. 

W środę w po godz. 22 straż policja, OSP Tuchów i PSP Tarnów - Siedliska uczestniczyli w akcji poszukiwania mężczyzny, który wyszedł z domu w nieznanym kierunku.  Poszukiwania na szczęście zakończyły się powodzeniem a mężczyzna został odnaleziony i przekazany policji. 

W czwartek popołudniu ochotnicy z Piotrkowic zostali zadysponowani do pochylonego drzewa nad drogą gminną w naszej miejscowości. 

W czwartek straż z Pilzna została wezwana do pożaru traw w Strzegocicach. Na szczęście nie doszło do pożaru.

W środę straż z Ryglic gasiła pożar ścierniska w Bistuszowej.

W środę jednostka OSP Lubcza usunęła gniazdo os w jednym ze sklepów.

We wtorek strażacy z Zalasowej usuwali plamę ropopochodną z jezdni na ul. Karpackiej przy granicy z Wolą Lubecką.

W niedzielę rano miał miejsce wypadek w Zalasowej. Prawdopodobnie mężczyzna zasłabł. W efekcie jego pojazd wypadł uderzył w pobocze placu.

W niedzielę rano jednostka z Pilzna usunęła gniazdo os w budynku na jednej z posesji.

Info: OSP Tuchów, OSP Pilzno, OSP Zalasowa, OSP Piotrkowice

Foto: OSP Pilzno, OSP Ryglice, KPP w Dębicy

Czytany 993 razy
Odsłon artykułów:
12922815

Odwiedza nas 322 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…