piątek, 11 maj 2018 11:36

Sukcesy szkolne i artystyczne

Napisał

Uczniowie z okolicy odnieśli kolejne sukcesy szkolne w konkursach przedmiotowych, tematycznych, konkursie poezji i pieśni patriotycznej oraz mistrzostwach mażoretek.

W Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie odbył się koncert finałowy XIX Przeglądu Poezji i Pieśni Patriotycznej organizowany przez Polskie Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół – Świat Pracy” w Tarnowie.

Jury konkursowe pod przewodnictwem druha Jana Duszy, prezesa Oddziału „Sokoła” w Tuchowie przyznało najlepsze miejsca m.in. dla:

Kategoria wokalno-instrumentalna szkół podstawowych: III miejsce - Aleksandra Derus ze Szkoły Podstawowej w Woli Rzędzińskiej.

Kategoria wokalno-instrumentalna szkół ponadpodstawowych: I miejsce ex aequo - Julia Grzenia z Gimnazjum w Siedliskach, III miejsce – Zespół „Presto” z Gimnazjum w Zalasowej.

Oprócz rywalizacji konkursowej w Teatrze im. L. Solskiego odbywało się zbiorowe śpiewanie piosenek patriotycznych pod kierunkiem gitarzysty - Kamila Sarnickiego.

W w Rajbrocie gościło 40 uczestników drugiego etapu XVII Małopolskiego Konkursu Kaligraficznego "O Złote Pióro". Byli to uczniowie klas IV-VII oraz gimnazjaliści z kilkunastu szkół województwa małopolskiego. Maksymilian Bardo z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Zalasowej zdobył w konkursie tytuł finalisty.

Dawid Lebryk z ZS-P w Zalasowej został Laureatem Konkursu Krakowska Matematyka 2017/2018 zajmując 2 miejsce. 

W Konkursie "Kangur Matematyczny 2018" wysokie wyniki zdobyli:

w kategorii Maluch klasa 3 szkoły podstawowej - wyróżnienie - Ludwin Dominik i Galas Miłosz, ZS-P Zalasowa,

w kategorii Benjamin klasa 5 szkoły podstawowej - wynik bardzo dobry - Lebryk Dawid, ZS-P Zalasowa,

w kategorii Junior klasa III gimnazjum - wyróżnienie - Augustyn Adrian, ZS-P Zalasowa,

w kategorii Maluch klasa 3 szkoły podstawowej - wyróżnienie - Arek Kapa, SP Wola Lubecka.

Uczennice Publicznego Gimnazjum w Strzegocicach - Kornelia Soprych i Olga Kozioł uzyskały tytuł finalisty w przedmiotowych konkursach kuratoryjnych. Kornelia Soprych jest finalistką Konkursu Biologicznego, natomiast Olga Kozioł finalistką Konkursu Matematycznego. Kolejny z sukcesów Olgi, to zdobycie tytułu laureata w powiatowym konkursie „As Matematyczny”, w którym uczennica uzyskała maksymalną liczbę punktów.

W Pustkowie-Osiedlu odbyły się Otwarte Mistrzostwa Mażoretek, Tamburmajorek i Cheerleaderek Polski Południowo-Wschodniej. Sporym sukcesem mogą się cieszyć grupy mażoretek „JUPITER” działające przy Domu Kultury w Pilźnie, które zajęły: I miejsce w kategorii kadetki scena, I miejsce w kategorii juniorki scena, I miejsce w kategorii defilada oraz I miejsce w kategorii mix. Dwie grupy zostały nominowane na eliminacje XX Mistrzostw Ogólnopolskich.

Info: PTG Sokół - Świat Pracy, UM w Pilźnie, Dom Kultury w Pilźnie, ZS-P w Zalasowej, SP w Woli Lubeckiej

 

 

 

 

 

Czytany 562 razy
Odsłon artykułów:
13278229

Odwiedza nas 558 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…