sobota, 10 marzec 2018 16:03

Kandydaci na wójtów i burmistrzów wskazani przez PiS

Napisał

Zarząd powiatowy Prawa i Sprawiedliwości zaopiniował kandydatów na wójtów i burmistrzów m.in. w Tuchowie, Ryglicach, Szerzynach, Skrzyszowie.

Znana jest już wstępna lista kandydatów na włodarzy gmin, którzy z ramienia PiS będą ubiegać w jesiennych wyborach samorządowych. Jacek Hudyma, etatowy członek zarządu powiatu tarnowskiego w Tarnowska.tv, podaje nazwiska zarówno członków partii, ale także nowych kandydatów oraz obecnych włodarzy, którzy wykonują swoje zadania w sposób dobry.

W Ryglicach będzie to kandydat szeroko rozumianej prawicy. Po przeprowadzonych rozmowach rekomendację otrzymał Paweł Augustyn.

W Szerzynach popierana jest kandydatura Michała Mitoraja, ale nie jest wykluczony obecny wójt Grzegorz Gotfryd, z którym wciąż trwają rozmowy.

W Tuchowie wskazano obecnego burmistrza, którym jest Adam Drogoś. W Skrzyszowie trwają rozmowy z kilkoma kandydatami, ale do końca marca powinno być znane nazwiska kandydata. 

Pewnym kandydatem w Zakliczynie jest Dawid Chrobak, członek PiS, obecny burmistrz. Podobnie jest w gminie Rzepiennik Strzyżewski, gdzie kandydatem będzie Marek Karaś. Pewnym nazwiskiem jest także wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł. Rekomendację PiS mają ponadto dotychczasowi włodarze: Pleśnej - Józef Knapik oraz gminy Gromnik - Bogdan Stasz.

Z kolei na liście kandydatów do rady powiatu tarnowskiego na chwilę obecną wiadomo, że znajdzie się większość obecnych radnych. Dodajmy, że zgodnie z nową ordynacją wyborczą, do powiatu kandydować nie mogą, osoby ubiegające się o fotel wójta, czy burmistrza.

Więcej na temat kandydatur: Tarnowska.tv

Czytany 4398 razy
Odsłon artykułów:
13040671

Odwiedza nas 441 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…