środa, 17 styczeń 2018 16:07

Śmierć nad zbiornikiem

Napisał

W Skrzyszowie nad zbiornikiem znaleziono martwego mężczyznę.

W Skrzyszowie zaginął mężczyzna. Jak się okazało, leżał martwy nad zbiornikiem retencyjnym nad potokiem Korzeń.

Według informacji KMP w Tarnowie, 57-letni mężczyzna wyszedł nad ranem ze swojego domu w Skrzyszowie. Około godziny piątej jego żona zorientowała się, że go nie ma i zaczęła go szukać w domu oraz gospodarstwie przydomowym. Nie znalazła. Poprosiła o pomoc rodzinę, szwagra, który miał przyjść z synem.

Ponieważ tej nocy napadał śnieg, zauważyli ślady, po których dotarli do zbiornika retencyjnego na potoku Wątok w Skrzyszowie. Ślady prowadziły przez zalew, oni natomiast poszli na około. Na drugiej stronie niecałe dwa metry od brzegu zauważyli kurtkę na powierzchni wody należąca do poszukiwanego. Gdy ją złapali okazało się, że odnaleźli i poszukiwanego mężczyznę - już nie żył. Próbowali go ratować jednak nie przyniosło to żądanego skutku.

Jak informuje Oficer Prasowy KMP w Tarnowie, asp. szt. Paweł Klimek, "na miejsce przybyli policjanci, prokurator, który swoją decyzją zabezpieczył ciało do zakładu patomorfologii tarnowskiego szpitala. Czekamy na sekcję zwłok, by określić przyczynę zgonu. Wstępnie wiemy, że cienka warstwa lodu jakim był skuty zbiornik, załamała się pod ciężarem mężczyzny, który wpadł do wody. Prawdopodobnie utonął". 

Inne akcje ratownicze:

17 stycznia w Zalasowej doszło do dachowania pojazdu. Na szczęście podróżujący nie doznali większych obrażeń.

16 stycznia popołudniu jednostki straży zostały zadysponowane do zdarzenia przy ulicy Okólnej w Tuchowie. Przechodzień zgłosił możliwość pożaru sadzy w kominie. Na szczęście do pożaru nie doszło.

15 stycznia w godzinach porannych w Pilźnie na ul. Wiaduktowej (droga krajowa nr K73) doszło do kolizji trzech samochodów osobowych. W akcji brali udział strażacy OSP Pilzno PSP Dębica.

14 stycznia odnotowano pożar sadzy w kominie w miejscowości Słotowa.

13 stycznia strażacy OSP Poręba Radlna i PSP Tarnów usuwaki substancję ropopochodną na drodze w pobliżu granicy Nowodworza i Tarnowca.

Info: KMP w Tarnowie, OSP Pilzno, OSP Tuchów, OSP Poręba Radlna, Tarnow112

Reha Plus Fizjoterapia Ryglice

Czytany 1865 razy
Odsłon artykułów:
12529877

Odwiedza nas 173 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…