czwartek, 11 styczeń 2018 11:33

Prezydencki patronat nad Zlotem w Łowczówku

Napisał

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda objął Patronat Narodowy nad XX Zlotem Niepodległościowym w Łowczówku, który odbędzie się 4 listopada 2018 roku.

Prezydent Andrzej Duda objął Patronatem Narodowym obchody XX Zlotu Niepodległościowego w Łowczówku na wniosek Starosty Tarnowskiego Romana Łucarza. Zlot Niepodległościowy w Łowczówku będzie finałem i jednym z najważniejszych punktów obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w powiecie tarnowskim.

Przygotowywane przez państwa od dwudziestu lat spotkania przypominają o bitwie I Brygady Legionów Józefa Piłsudskiego z grudnia 1914 roku. Pamięć o męstwie bohaterskich legionistów i uczczenie poległych w tym starciu to dla społeczności ziemi tarnowskiej ważna powinność, spełniana z niezwykłą godnością - czytamy w piśmie przyznającym patronat Prezydenta nad uroczystościami w Łowczówku.

Obchody XX Zlotu Niepodległościowego w Łowczówku będą jednym z najważniejszych punktów w programie powiatowych obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Info: Starostwo Powiatu Tarnowskiego

Czytany 369 razy
Odsłon artykułów:
12420062

Odwiedza nas 270 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…