środa, 10 styczeń 2018 09:20

Oblaci z Lubaszowej

Napisał

W sobotę 6 stycznia 2018 roku w kościele św. Gerarda w Lubaszowej wręczono dyplomy nowym oblatom Zgromadzenia Redemptorystów.

Honorowy tytuł oblata Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela otrzymali: Pani Aleksandra Krawczyk, Pan Kazimierz Baran oraz Pan Czesław Osika, zaangażowani przez długie lata we współpracę z redemptorystami.

Tytuł ten został nadany przez Przełożonego Generalnego Redemptorystów o. Michaela Brehla na prośbę wspólnoty redemptorystów w Lubaszowej. Wręczenia dyplomów dokonał o. Prowincjał Janusz Sok podczas Eucharystii, która była celebrowana na zakończenie orszaku Trzech Króli, jaki przeszedł ulicami Lubaszowej w Uroczystość Objawienia Pańskiego.

Poprzez przyjęcie do grona oblatów mieszkańcy Lubaszowej zostali objęci szczególną modlitwą współbraci i włączeni w dobra duchowe Zgromadzenia nabyte przez modlitwy i dzieła apostolskie. Ze swej strony oblaci wspierają duchowo redemptorystów, zwłaszcza miejscową wspólnotę ojców i braci nowicjuszy, modląc się również o powołania do Zgromadzenia Redemptorystów.

Do grona oblatów Zgromadzenia Redemptorystów mogą należeć osoby duchowne i świeckie.

Info: o. Sylwester Cabała CSsR, Lubaszowa / www.redemptor.pl

Czytany 689 razy
Odsłon artykułów:
12557879

Odwiedza nas 182 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…