piątek, 05 styczeń 2018 12:24

Pożary, czad, inne zdarzenia

Napisał

W ostatnich dniach strażacy w regionie musieli wyjechać do pożarów i innych zdarzeń. Nie obyło się bez tragedii.

Kilka godzin trwała akcja gaszenia pożaru, do którego doszło nad ranem w piątek 5 stycznia w Ilkowicach gm. Żabno. Od płonącego autobusu zapaliła się elewacja, a następnie poddasze i dach budynku szkoły. Na szczęście nie było ofiar. Zajęcia szkolne zostały na razie odwołane.

W czwartek 4 stycznia w pożarze domu w Harklowej gm. Skołyszyn zginął 74- letni mężczyzna. Mimo reanimacji, którą podjęli strażacy, nie udało się przywrócić funkcji życiowych. Pożar spowodowany był przez butlę do ogrzewania pomieszczenia. 

3 stycznia w Brzyskach członkowie trzyosobowej rodziny obudzili się rano z bólem głowy. Matka wraz z dwójką dzieci trafiła do jasielskiego szpitala, ale ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Strażacy stwierdzili w domu obecność tlenku węgla, który prawdopodobnie wydobywał się z nieprawidłowo działającej instalacji wentylacyjnej i kominowej.

3 stycznia późnym wieczorem doszło do pożaru kotłowni w Gołęczynie. Na miejscu pracowała m.in. jednostka OSP Pilzno i PSP Dębica. W tym samym dniu do pomocy pogotowiu zostali wezwani strażacy w miejscowości Łękawica.

We wtorek 2 stycznia popołudniu w Uniszowej straż została wezwana do otwarcia mieszkania. Nie było osób poszkodowanych. Na miejscu były jednostki: OSP Ryglice, PSP Tarnów - Siedliska, policja i pogotowie ratunkowe.

Czytany 693 razy
Odsłon artykułów:
12557872

Odwiedza nas 301 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…