środa, 03 styczeń 2018 10:41

Rekordowy budżet powiatu dębickiego

Napisał

Rada Powiatu Dębickiego jednogłośnie przyjęła projekt uchwały budżetowej na 2018 rok.

W planowanym budżecie na rok 2018 powiatu dębickiego suma dochodów opiewa na kwotę przekraczającą 159 mln zł, zakładana w nim nadwyżka budżetowa wynosi blisko 240 tys. zł, a planowane wydatki inwestycyjne ponad 54 mln zł. Dokument przewiduje realizację kilku kluczowych inwestycji związanych m.in. z infrastrukturą drogowo-mostową, służbą zdrowia i szkolnictwem.

Głosowanie nad budżetem, które odbyło się w piątek (29 grudnia 2017 r.), poprzedziła prezentacja multimedialna, obrazująca m.in. realizowane w 2017 roku zadania inwestycyjne.

Jedną z głównych inwestycji w powiecie dębickim jest aktualnie budowa łącznika od węzła autostrady A4 Dębica-Wschód Zawada - Pustynia do drogi krajowej nr 94 i drogi wojewódzkiej nr 985 oraz łącznika A4 węzła Dębica-Zachód Straszęcin – Dębica. W sumie na ten cel udało się pozyskać blisko 40 mln złotych.

Z kolei na sfinansowanie nowej siedziby Zespołu Szkół Specjalnych w budżecie zapisano 2 mln zł. W planach jest budowa m.in. hali gimnastycznej, siłowni, sal do rehabilitacji i hydroterapii. Obiekt ma powstać przy ul. Parkowej w Dębicy.

Najbliższe 12 miesięcy to także okres intensywnych prac budowlanych w dębickim szpitalu. Powstaje nowy blok operacyjny, centralna sterylizacja, stacja łóżek oraz lądowisko dla helikopterów. Koszt wykonania to blisko 20 mln zł. Powiat dębicki postarał się o 10 mln dofinansowania ze środków unijnych. Prace najprawdopodobniej zakończą się w listopadzie bieżącego roku.

Reha Plus Fizjoterapia Ryglice

Czytany 450 razy
Odsłon artykułów:
12734340

Odwiedza nas 332 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…