środa, 20 grudzień 2017 10:13

Zmarł Profesor Zenon Muszyński

Napisał

Odszedł Profesor Zenon Muszyński, były Rektor MWSE w Tarnowie.

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w wieku 92 lat odszedł od nas prof. dr hab. inż. Zenon Jan Muszyński, wieloletni pracownik  Akademii Rolniczej im. H. Kołłątaja w Krakowie i nauczyciel akademicki Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Tarnowie  (jej Rektor w latach 2006–2011).

Jako autor lub współautor opublikował ponad 200 publikacji w renomowanych wydawnictwach. Był promotorem przewodów doktorskich,  prac dyplomowych, recenzentem wniosków o nadanie tytułu naukowego profesora, rozpraw habilitacyjnych,  doktorskich, publikacji naukowych.  Odbywał staże naukowe m.in. w Kanadzie, Słowacji, Finlandii, Szwecji, Słowenii  i na Ukrainie. Pełnił funkcję przewodniczącego Zarządu Komisji Ergonomicznej PAN w Krakowie oraz Prezesa Zarządu Polskiego Towarzystwa Ergonomicznego Oddziały w Krakowie i Tarnowie. Odznaczony licznymi orderami, medalami i wyróżnieniami, w tym Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi i Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

Ci, którzy mieli zaszczyt poznać Pana Profesora, wiedzą, że cieszył się dużym autorytetem zarówno wśród studentów, jak i pracowników naukowo-dydaktycznych i administracyjnych. Cechowała go wysoka kultura osobista, wielka wrażliwość i serdeczność, z którą odnosił się zarówno do współpracowników, jak i studentów.

Ostatnie pożegnanie Pana Profesora odbędzie się na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie dnia 27 grudnia 2017 r. o godzinie 11:00.

Społeczność akademicka Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Tarnowie składa Rodzinie Profesora Zenona Muszyńskiego wyrazy głębokiego żalu i współczucia.

Ogłoszenie MWSE

Czytany 858 razy
Odsłon artykułów:
12734436

Odwiedza nas 279 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…