środa, 06 grudzień 2017 23:15

Akcje ratownicze w Tuchowie

Napisał

Pożar sadzy w kominie. Na ratunek seniorom. Podejrzenie zatrucia czadem.

W środę o godzinie 17 strażacy OSP w Tuchowie oraz PSP Tarnów - Siedliska wyjechali do pożaru sadzy w domu przy ulicy Mickiewicza w Tuchowie. Wkrótce ugaszono ogień oraz wyczyszczono i skontrolowano komin, przewietrzono i sprawdzono budynek.

W środę wieczorem tuchowskich strażaków oraz jednostki PSP Tarnów - Siedliska skierowano na ulicę Kopernika, gdzie, według wstępnych informacji, źle poczuła się starsza kobieta i mogło dojść do zatrucia tlenkiem węgla. Po przyjeździe na miejsce i skontrolowaniu przez strażaków pomieszczeń, okazało się, że nie ma niebezpiecznej substancji w powietrzu. Kobietą zajął się zespół ratownictwa medycznego. 

W miniony poniedziałek ochotnicy z Tuchowa zostali zadysponowani do nietypowej akcji. W związku z prowadzonymi pracami zakładu energetycznego nie było prądu elektrycznego przy ulicach: Św. Józefa, Warzywna, Wałęgi i Partyzantów w Tuchowie, o czym informowaliśmy w stałej zakładce:  Planowane wyłączenia prądu. Bez zasilania znalazły się urządzenia medyczne, w tym respirator, znajdujące się w Domu Pogodnej Jesieni przy ulicy św. Józefa. Strażacy na miejsce przywieźli agregat prądotwórczy. Do akcji włączyło się także pogotowie ratunkowe.

Info: OSP Tuchów, Tarnów.112

Reha Plus Fizjoterapia Ryglice

 

Czytany 771 razy
Odsłon artykułów:
12419374

Odwiedza nas 170 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…