poniedziałek, 16 październik 2017 10:59

Tragiczny wypadek w Strzegocicach

Napisał

Kierująca toyotą potrąciła 85-letnią kobietę, która w wyniku odniesionych obrażeń zmarła na miejscu.

Do kolejnego wypadku doszło na drodze krajowej nr 73. Tym razem do tragicznego zdarzenia doszło w niedzielę około godz.19 w miejscowości Strzegocice.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca toyotą aygo, jadąc w kierunku Jasła, potrąciła znajdującą się na pasie jezdni kobietę. W wyniku doznanych obrażeń potrącona, 85-letnia mieszkanka Strzegocic, zmarła na miejscu. Kierująca toyotą, 54-letnia mieszkanka Sanoka, była trzeźwa i nie ucierpiała w zdarzeniu.

Decyzją Prokuratora Rejonowego w Dębicy, obecnego na miejscu wypadku, zwłoki zabezpieczono do badań. Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia zabezpieczyli materiał dowodowy pozwalający na szczegółowe wyjaśnienie okoliczności wypadku.

Policja na czas akcji wprowadziła ruch wahadłowy.

Postępowanie dotyczące wypadku w Strzegocicach prowadzi Komisariat Policji w Pilźnie. 

Policja powiatu dębickiego apeluje o szczególną ostrożność:

Nadchodzący okres jesinno-zimowy, a wraz z nim wcześniej zapadający zmrok to czas, kiedy piesi są mniej widoczni dla kierujących pojazdami. Każda osoba, która o świcie czy zmierzchu porusza się po drodze, powinna mieć na sobie elementy odblaskowe. Dzięki nim staje się lepiej widoczna, a przez to bardziej bezpieczna. Starajmy się zadbać o elementy odblaskowe na rękawach kurtek, przy kieszeniach i torebkach. Nawet najdrobniejszy element odblaskowy, taki jak smycz do kluczy, czy aplikacja sprawia, że jesteśmy lepiej widoczni. Zadbajmy także, o bezpieczeństwo naszych dzieci i seniorów, wyposażmy ich w odblaski. Pamiętajmy, jeśli osoba ma przy sobie elementy odblaskowe, kierowca dostrzega ją z odległości nawet 150 metrów. Ważne jest także, aby piesi unikali ciemnych ubrań, ponieważ są w nich praktycznie niewidoczni dla kierowców.

Reha Plus Fizjoterapia Ryglice

 

 

 

Zablokowany jest prawy pas ruchu w kierunku Jasła.

 

Na miejscu pracowali strażacy OSP Pilzno, PSP Jasło.

Czytany 1559 razy
Odsłon artykułów:
12382492

Odwiedza nas 433 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…