piątek, 13 październik 2017 15:49

Senioralia w Lubczy

Napisał

W czwartek 12 października w Lubczy odbyły się I Gminne Senioralia, w których udział wzięły osoby zrzeszone w Klubach Seniorów działających na terenie gminy Ryglice.

"1 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, 20 października Europejski Dzień Osób Starszych, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. Z tej okazji Życzymy Państwu długich lat życia w dobrym zdrowiu, pełnych rodzinnego ciepła, pogody ducha, satysfakcji oraz spełnienia wszystkich marzeń. Niech jesień życia będzie najlepszym czasem do spełnienia rzeczy niespełnionych, a każdy dzień niech dostarcza Państwu wielu radości i uśmiechu na twarzy". Tymi słowami rozpoczęto „I Gminne Senioralia - Ryglice 2017”.

Do Zespołu Szkół w Lubczy zjechało ponad stu członków wszystkich trzech Klubów Seniora z Ryglic, Lubczy i Zalasowej. W spotkaniu uczestniczył burmistrz Ryglic, przedstawiciele rady miejskiej w Ryglicach, sołtysi poszczególnych miejscowości oraz przedstawiciele szkół i jednostek organizacyjnych gminy.

Burmistrz Ryglic Bernard Karasiewicz stwierdził, iż "Aktywność seniorów z terenu naszej gminy to niezwykle cenna nauka dla nas wszystkich. Kluby integrują, rozbudzają zainteresowania i potrzeby kulturalne, edukacyjne, niejednokrotnie dając w ten sposób wsparcie i radość życia osobom samotnym, którym często grupy te zastępują rodzinę".

W Lubczy kilkudziesięciu seniorów zaprezentowało swoją twórczość i zdolności artystyczne podczas występów teatralnych, tanecznych i wokalnych.

Pierwsza odsłona wydarzenia spotkała się z dużą aprobatą seniorów, którzy w ostatnich latach mocno się zaktywizowali. Osoby, które nie pracują już zawodowo, nie marnują czasu i z dużym zaangażowaniem włączają się w różne lokalne inicjatywy. 

Działalność Klubów Seniora jest finansowana ze środków gminy Ryglice oraz budżetu wojewody małopolskiego w ramach zadania "Wsparcie osób w podeszłym wieku w integracji z młodzieżą". Partnerem działania Klubów jest Stowarzyszenie „My Pogórzanie”. Organizatorami wydarzenia w Lubczy byli: Burmistrz Ryglic, Ośrodek Wsparcia dla Osób w Podeszłym Wieku w integracji z młodzieżą, Klub Samopomocy "Klub Seniora".


Fot. J. Siemek
Info: GOPS w Ryglicach, UM w Ryglicach, własne.

Czytany 2742 razy
Odsłon artykułów:
13401554

Odwiedza nas 290 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…