czwartek, 15 czerwiec 2017 15:56

VI Sanktuaryjny Festyn Rodzinny w Tuchowie

Napisał

W minioną niedzielę miał miejsce kolejny festyn rodzinny zorganizowany przy parafii NNMP w Tuchowie.

Mszą św. w intencji rodzin w sanktuarium NNMP w Tuchowie rozpoczęło się kolejne świętowanie. Eucharystii przewodniczył proboszcz i kustosz sanktuarium o. Bogusław Augustowski.

Rodzinny festyn zgromadził licznie mieszkańców z tuchowskiej parafii, miasteczka i okolicznych miejscowości.

Na wszystkich czekało wiele atrakcji m.in.: konkursy, gry, quizy, bajkowy plac zabaw dla dzieci, przejazd bryczką, "miasteczko strażackie" z trzydziestometrową wieżą przygotowane przez tutejszych ochotników, kiermasz zdrowej żywności zorganizowany przez parafianki. Na uwagę zasługuje konkurs plastyczny, w którym corocznie licznie uczestniczą uczniowie Zespołu Szkół w Tuchowie.

Nie zabrakło także wystepów na scenie. Młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Tuchowie przygotowała program o św. bracie Albercie Chmielowskim. Wystąpiły najmłodsze pociechy ze swoim programem artystycznym. W czasie parafialnego świętowania zagrał zespół saksofonowy ze Szkoły Muzycznej w Tuchowie, Sanktuaryjna Orkiestra Dęta, klerycy WSD Redemptorystów w Tuchowie i na zakończenie gwiazda wieczoru: zespół ENJOY.

Sanktuaryjny Festyn Rodzinny mógł odbyć się dzięki ogromnemu sercu i hojności licznych sponsorów oraz zaangażowaniu i pracy wielu osób.

Informacja: Grażyna Karaś, Zdjęcia: Krzysztof Jasiński i Krzysztof Świderski

Zapowiedź wydarzenia: Sanktuaryjny Festyn Rodzinny w Tuchowie

Czytany 2174 razy
Odsłon artykułów:
13401532

Odwiedza nas 226 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…