sobota, 22 kwiecień 2017 11:32

Wsparcie dla szkół

Napisał

Blisko 35 tys. uczniów z ponad 340 szkół i placówek oświaty w Małopolsce skorzysta z dofinansowania o wartości 101 mln zł.

Rozstrzygniętego właśnie konkurs, który miał na celu wyrównanie szans młodzieży w całym regionie. Wsparciem zostaną objęci uczniowie, również dzieci niepełnosprawne oraz nauczyciele szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Środki pochodzą ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Konkurs spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. Wnioski złożyły przede wszystkim gminy i powiaty ubiegające się o wsparcie dla uczniów i nauczycieli ze szkół znajdujących się na ich terenie. Zarząd Województwa Małopolskiego zdecydował o dofinansowaniu aż 86 projektów. Dofinansowanie trafi do każdego powiatu naszego regionu, w tym także do placówek w regionie tarnowskim.

W ramach projektu odbędą się dodatkowe zajęcia np. z matematyki, informatyki, przedmiotów przyrodniczych, które w przyszłości pomogą zdobyć dobry zawód i znaleźć pracę. W ramach konkursu do wybranych placówek trafi również nowoczesny sprzęt informatyczno-komunikacyjny. Ponadto prawie 14 tys. uczniów i nauczycieli skorzysta ze szkoleń i kursów. Znajdą się także pieniądze na stypendia dla dzieci i młodzieży.

Powiat tarnowski otrzymał ok. 1,5 mln zł, gmina Tarnów ok. 400 tys. zł, szkoła w Łękawce ponad 360 tys. zł. Ponadto do gminy Radłów trafi ok. 1,5 mln zł, do gminy Pleśna ponad 1 mln zł, gmina Wojnicz otrzyma ponad 400 tys. zł.

Czytaj także: Fundusze dla szkół w gminie TarnówPół miliona dla szkół gminy Pilzno.

Więcej informacji: UMWM, www.malopolska.pl

Czytany 1308 razy
Odsłon artykułów:
13071178

Odwiedza nas 244 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…