czwartek, 19 styczeń 2017 12:28

Tragiczny wypadek na DW 977

Napisał

Na drodze wojewódzkiej 977 na granicy Dąbrówki Tuchowskiej i Siedlisk w środę 18 stycznia doszło do wypadku, w wyniku którego śmierć poniosła jedna osoba.

18 stycznia przed godziną 10 na śliskiej jezdni doszło do zderzenia jadącego od strony Gromnika samochodu osobowego Ford Mondeo oraz ciężarowego MAN-a poruszającego się od strony Tuchowa. Osobówka została całkowicie zniszczona.

Jak informuje tuchowska straż, po przyjeździe na miejsce ratownicy przystąpili natychmiast do próby wydobycia kierującego samochodem osobowym. Ewakuowanego nieprzytomnego kierowcę przetransportowano do karetki, gdzie przez kolejne minuty trwała walka o jego życie. Niestety czynności prowadzone w karetce nie przyniosły oczekiwanych skutków i lekarz po kilkudziesięciu minutach stwierdził zgon niespełna czterdziestoletniego mężczyzny. 

Ruch na drodze wojewódzkiej nr 977 był przez długi czas całkowicie zablokowany. Akcja ratownicza trwała cztery godziny. Uczestniczyły w niej jednostki policji, pogotowia ratunkowego oraz strażacy z PSP Tarnów, PSP Tarnów-Siedliska, OSP Tuchów.

Dodajmy, że w czasie akcji ratunkowej 18 stycznia jeden z pojazdów PSP Tarnów, który został skierowany do wypadku w Dąbrówce Tuchowskiej, z powodu złych warunków atmosferycznych wypadł z jezdni w miejscowości Łękawka.

To już kolejna tragedia na drodze DW 977 w okolicy. Przypomnijmy, że 20 grudnia na drodze DW 977 miał miejsce wypadek, w wyniku którego zmarło dwie osoby. Czytaj: Wypadek w Zabłędzy.

Reha Plus Fizjoterapia Ryglice

Czytany 2030 razy
Odsłon artykułów:
12916381

Odwiedza nas 235 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…