piątek, 16 grudzień 2016 08:50

Sukcesy szkolne

Napisał

Uczniowie z okolicy odnieśli kolejne sukcesy w konkursach szkolnych i zawodach sportowych.

W Jasielskim Domu Kultury odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród w pierwszej edycji konkursu fotograficznego „Fauna i flora” organizowanego przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki. W ramach konkursu wpłynęło łącznie 50 prac z 47 szkół. Laureatką pierwszego miejsca w kategorii gimnazja i szkoły średnie została Sylwia Ożóg z Publicznego Gimnazjum w Pilźnie. Ponadto wyróżnienia zdobyli: w kategorii szkół podstawowych - Patryk Mikrut Zespół Szkół nr 1 SP nr 1 w Jodłowej i Wojciech Kita Szkoła Podstawowa w Czermnej oraz w kategorii gimnazjów i szkół średnich - Paulina Jędrzejczyk Gimnazjum Jana Pawła II w Jodłowej i Patrycja Okarma Gimnazjum w Czermnej.

Uczeń Szkoły Podstawowej w Bistuszowej Jakub Nakielny wywalczył drugie miejsce w Mikołajkowym Turnieju Judo, który odbył się w Kielcach. W zawodach tych brało udział 194 zawodników z 11 klubów. Kuba jest zawodnikiem klubu UKS Sokół Tuchów trenera Krzysztofa Guta. Z kolei złoty medal wywalczył Filip Wantuch z Uniszowej.

W Zakliczynie odbył się finał powiatowy w tenisie stołowym indywidualnym dziewcząt. Uczennica zespołu Szkół w Lubczy Klaudia Ciszczoń awansowała do finału rejonowego.