środa, 05 październik 2016 14:03

Gimnazjada lekkoatletyczna

Napisał

Zakończył się finał powiatowy Gimnazjady Młodzieży w Indywidualnej Lidze Lekkoatletycznej na stadionie TOSiR w Tarnowie - Mościcach.

W biegu na 100 m najlepsze wyniki uzyskały: Należińska Aleksandra gimn. Wojnicz, Bochenek Emilia g. Tuchów i Barnaś Patrycja g. Zakliczyn, a w kategorii chłopców: Kosiarski Karol g. Radłów, Pliszka Jakub g. Zakliczyn, Wierzbicki Dawid g. Radłów. W pierwszej dziesiątce znalazł się Rafał Gęsior g. Czermna, Mateusz Stanula g. Ołpiny oraz Paweł Jasiczek g. Czermna. W zawodach startowało 70 biegaczy.

Bieg na 300 m najszybciej ukończyli: Jasińska Patrycja Zakliczyn, Włodarczyk Kinga Rzuchowa, Pajosek Paulina Radłów. Czwartą pozycję wywalczyła Justyna Galus Tuchów. W pierwszej dziesiątce znalazła się ponadto Klaudia Łątka Tuchów. Spośród chłopców najlepsi byli: Świędrych Damian Czermna, Migoń Mateusz Wojnicz, Gęsior Rafał Czermna. Czwarty na mecie był Paweł Jasiczek z Czermnej, a zaraz za nim Bartek Sroka z Ołpin. W zawodach uczestniczyło 70 osób.

W biegu na 600 m najwyżej uplasowały się: Adamiak Izabela Pleśna, Jamka Sylwia Ciężkowice, Dębińska Karolina Miechowice Wielkie. Daria Michałek z Tuchowa była szósta. Zwycięzcami spośród chłopców byli: Kocik Kamil Rzuchowa, Chodak Michał Zbylitowska Góra, Wantuch Jacek Ciężkowice, Karol Knapik z Tuchowa i Mateusz Wójcik z Czermnej znaleźli się w pierwszej dziesiątce. W biegu startowało około 60 biegaczy.

W skoku w dal najlepsi byli: Jankosz Anna Zakliczyn, Klimek Marta Wojnicz. Trzecią zawodniczką była Karolina Karwat Tuchów. W pierwszej dziesiątce znalazła się Natalia Nalepka i Natalia Wzorek Tuchów. Najwyżej skoczyli: Bibro Mateusz Wojnicz, Kosiarski Karol Radłów. Kamil Sowa Tuchów był czwarty. W tej konkurencji startowało ponad 50 sportowców.

Pchnięcie kulą /3 kg/ dziewczęta: Zyguła Gabriela Łęg Tarnowski, Nalezińska Aleksandra Wojnicz. Amelia Janosz Tuchów była piąta, a Łucja Seremet Tuchów - ósma. Pchnięcie kulą /5 kg/ chłopcy: Szablowski Rafał Pleśna, Maślanka Łukasz Wola Rzędzińska. W konkurencji wystartowało ponad 40 uczniów.

W sztafecie 4 x 100 m dziewczęt zwyciężyła drużyna z Wojnicza, drugi był Tuchów. W sztafecie 4 x 100 m chłopców najlepszy był Radłów, drugie miejsce wywalczyła Czermna, a czwarte Tuchów.

W sztafecie szwedzkiej dziewczęt kolejne miejsca zdobyły: Wojnicz, Pleśna, Tuchów, a spośród chłopców najlepszym okazało się gimnazjum w Wojniczu. Czwarte były Ołpiny, a szósty Tuchów.

We wszystkich zawodach startowało 299 uczestników.

Szczegóły: Powiatowy Szkolny Związek Sportowy