wtorek, 10 marzec 2015 01:00

Nowe skrzydło DPS w Nowodworzu

Napisał

W Nowodworzu uroczyście oddano od użytku nowe skrzydło Domu Pomocy Społecznej, które powstało dzięki pozyskaniu przez Powiat Tarnowski środków finansowych ze Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy.

Nowe skrzydło poświęcił ks. Piotr Grzanka, wicedyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej. Bezpośrednio przylega ono do istniejącego budynku. Inwestycja oznacza polepszenie warunków bytowych mieszkańców DPS, a także zwiększenie liczby prowadzonych zajęć terapeutycznych i rehabilitacyjnych.

W nowym obiekcie znajdują się pomieszczenia mieszkalne dla 31 osób i w sumie w DPS w Nowodworzu może przebywać już przeszło 130 pensjonariuszy. Jest sześć pracowni z odpowiednim wyposażeniem: ceramiczna, komputerowa, twórczości artystycznej, choreoterapii, stolarska oraz kulinarna. Rozbudowano też i zmodernizowano stołówkę. Zagospodarowany został teren wokół dobudowanego skrzydła, m.in. powstała nowa droga wewnętrzna, która spełnia funkcję przeciwpożarową.

Projekt przewidywał także szkolenia dla personelu pracującego bezpośrednio z mieszkańcami DPS oraz szkolenia podnoszące kwalifikacje i umiejętności kadry opiekuńczej, m.in. z nowych metod rehabilitacji i nowoczesnych technik terapii zajęciowej. Odbyły się ponadto szkolenia dla kadry administracyjnej, a trzech pracowników ukończyło studia podyplomowe. Ogółem wszelkie formy szkoleniowe objęły 64 osoby.

- Mieszkańcy mają do dyspozycji nie tylko nowoczesny i dobrze wyposażony obiekt, ale także opiekuje się nimi profesjonalna i wykształcona kadra – podkreśla Starosta Roman Łucarz. - Był to projekt niezwykle ważny ze względów społecznych. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do jego zrealizowania. Dziękuję również byłemu wicestaroście Mirosławowi Banachowi, który wraz ze mną rozpoczął go w poprzedniej kadencji samorządu.

Projekt „Pomocna dłoń pod bezpiecznym dachem” kosztował przeszło 3 mln zł. 85 procent środków pochodziło ze Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy.

 

Czytany 743 razy
Odsłon artykułów:
13073079

Odwiedza nas 233 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…