wtorek, 02 czerwiec 2015 02:00

Tarnowski policjant - kolarz znowu wygrywa

Napisał

O Maksymilianie Gierachu, policjancie tarnowskiej „drogówki” już pisaliśmy. Teraz ponownie jest okazja. W połowie maja najlepszy kolarz wśród naszych policjantów znowu święcił tryumfy. 18 maja wystartował w szosowych zawodach kolarskich w Psarach koło Będzina.

Sportowa impreza została rozegrana na dystansie 25 km, a w kategorii open Maks nie miał sobie równych, deklasując rywali i zdobywając pierwsze miejsce.

Biorący udział w niedzielnych zawodach zawodnicy walczyli też w oddzielnej kategorii o Puchar Komendanta Komendy Powiatowej Policji w Będzinie. Tu także najlepszy kolarz wśród tarnowskich policjantów okazał się bezkonkurencyjny zdobywając pierwsze miejsce.

Kolarstwo to największa pozazawodowa pasja Maksa. Przygodę z rowerem rozpoczął w dzieciństwie jeżdżąc na zawody jako kibic swojego brata. W roku 1997 wraz z sąsiadem z bloku zapisał się do klubu kolarskiego LKS Odporyszów, gdzie trenował w kategorii młodzików. W latach 1999-2002 trenował w klubie Cyclo Korona Kielce i tam właśnie odnosił największe sukcesy. Trzy lata później wyjechał do francuskiego klubu Roue D`or ST Amandoise na staż. W roku 2006 w Polsce podpisał kontrakt z zawodową grupą kolarską Weltour jednak w trakcie sezonu sponsor się wycofał i bez zaplecza finansowego, Maks, zmuszony był się wycofać i podjął pracę.

Dwa lata temu znowu usiadł na rower i zaczął jeździć hobbistycznie po okolicy Tarnowa, a ponieważ dobrze mu szło, postanowił trenować intensywniej i zapisał się do klubu Elzat Regamet Bieniasz Bike Team.
Dodajmy, że finansowego wsparcia w pasji Maksa udziela mu też związek zawodowy policjantów w Tarnowie.

Startujący w ubiegłym roku w Tour de Pologne Amatorów na Podhalu policjant z Tarnowa uzyskał 51 miejsce spośród 1400 zawodników.
W Mistrzostwach Polski w jeździe indywidualnej na czas zajął 7 miejsce, a w Mistrzostwach Małopolski w jeździe indywidualnej na czas - 3 miejsce, ze startu wspólnego 1 miejsce. Startował również w wyścigu z serii Road Maraton w Nowym Sączu, gdzie zajął 18 miejsce w kategorii open, a w swojej kategorii wiekowej - 6. W kryterium w Nowym Sączu zajął 2 miejsce oraz został wyróżniony jako najaktywniejszy zawodnik.
W zeszył roku tarnowski policjant, z sukcesami brał też udział w rozegranych w Obiszowie Mistrzostwach Polski Policjantów, zajmując III miejsce.

Trzymamy kciuki i życzymy Maksowi powodzenia i kolejnych sportowych sukcesów!!!!

KMP Tarnów

Czytany 1045 razy
Odsłon artykułów:
16779006

Odwiedza nas 158 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…