wtorek, 02 czerwiec 2015 02:00

Kolejne sukcesy szkolne

Napisał

Po przeprowadzeniu szkolnych i gminnych eliminacji, wyłoniono 26 finalistów XII Międzypowiatowego Konkursu Ortograficznego dla klas I-III organizowanego przez Samorządowe Centrum Edukacji w Tarnowie.

Wśród finalistów znalazła się uczennica klasy IIIb Iwona Augustyn, o czym informowano. Finał konkursu odbył się 18 maja w Żabnie. 3 miejsce wywalczyła uczennica Zespołu Szkół w Lubczy Iwona Augustyn. W konkursie udział wzięło 23 uczestników. Uczniowie reprezentowali kolejno powiat tarnowski, brzeski oraz dąbrowski. 1 miejsce zdobyła Aleksandra Wolsza SP Bucze, 2 miejsce Martyna Bąk SP Bobrowniki Wielkie oraz Magdalena Kucharczyk SP w Turzy.

W Kaliszu nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie siódmej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Wędrówki z piórem". Wśród Laureatów znaleźli się Gimnazjaliści z Ryglic. 3 miejsce zdobyła Wiktoria Lisak (kategoria – proza) oraz Wojciech Trojanowski (kategoria – poezja). Ponadto wyróżniono także Julię Jodłowską (kategoria – proza).

Młodzi judocy z ZS-P w Zalasowej wzięli udział w Turnieju Judo o Puchar Wójta Gminy Tarnów zorganizowanego w Woli Rzędzińskiej. Sukcesy w swoich kategoriach odnieśli: Daniel Podraza, Dariusz Czarnik, Krystian Lebryk, Michał Kluzek, Bartosz Sułek i Jakub Kos.