poniedziałek, 23 październik 2023 18:04

Sukcesy tuchowskich judoków na Mistrzostwach Polski w Rybniku

Napisał

Mistrzostwa Polski Młodzików w Judo w Rybniku były polem triumfu dla młodych zawodników z Tuchowa, którzy zdobyli cenne medale i miejsca w czołówce.

Według informacji Urzędu Miejskiego w Tuchowie, w dwudniowych zmaganiach Mistrzostw Polski w Judo (21-22.11.2023) w Rybniku, judocy z Tuchowa wykazali się znakomitymi umiejętnościami. Spośród trójki reprezentantów klubu, Kornelia Ciszek wywalczyła brązowy medal w kategorii do 70 kg, pokonując rywalki w emocjonujących repasażach. W tym samym czasie, Nataniel Sajdak zakończył swoją przygodę z turniejem już w pierwszym pojedynku.

Tomasz Dziga, reprezentując klub drugiego dnia, dotarł do walki o brąz w kategorii do 73 kg. Mimo determinacji, zajął V miejsce, przegrywając ostatecznie z P. Brzezińskim.

Medal Kornelii stanowił czwarty znaczący sukces tuchowskich judoków w tym roku, podkreślając siłę i potencjał młodych talentów w zawodach.