poniedziałek, 16 październik 2023 17:00

Siostry Potok święcą triumfy w Berlinie

Napisał

Nina i Natasza Potok, podopieczne trenera Marka Srebro, zdobyły srebrny i brązowy medal w kategorii do 44 kg podczas Pucharu Europy Kadetek w Judo, który odbył się w Berlinie, zgromadzając 386 zawodników z 25 krajów.

Podczas europejskiego turnieju judo w Berlinie, polskie judoczki - siostry Nina i Natasza Potok - wykazały się niezwykłym talentem i determinacją. Nina, po zwycięstwach nad rywalkami z Włoch i Holandii, stanęła w finale, gdzie uległa reprezentantce Węgier, Viktoria Kiss, zajmując ostatecznie drugie miejsce. Młodsza Natasza, po drodze repasażowej, pokonała swoje przeciwniczki, zdobywając brąz.

Klasyfikacja medalowa w kategorii do 44 kg przedstawia się następująco:

1. Viktoria Kiss (HUN)
  2. Nina Potok (POL)
  3. Natasza Potok (POL)
  4. Rachele Moruzzi (ITA)

Sukces młodych zawodniczek z Polski podkreśla rosnącą siłę polskiego judo na arenie międzynarodowej.