Stypendia Wójta Gminy Tarnów dla Młodych Talentów

Napisał

W Urzędzie Gminy Tarnów odbyła się uroczysta ceremonia wręczenia stypendiów finansowych przyznanych przez wójta Grzegorza Kozioła. Nagrody zostały przyznane za wybitne osiągnięcia w dziedzinach sportu, nauki i sztuki. Wójt Kozioł podkreślił, że młodzi mieszkańcy gminy, osiągając sukcesy, zasługują na wsparcie i docenienie.

Stypendia Sportowe otrzymali:

• Hubert Jasiak (piłka nożna): Zawodnik urodzony w 2007 roku pochodzi z Woli Rzędzińskiej. Jest członkiem Akademii Piłkarskiej Górnika Zabrze, gdzie zdobył wiele osiągnięć, w tym wicemistrzostwo Polski Centralnej Ligi Juniorów U15 i mistrzostwo Polski Centralnej Ligi Juniorów U17. Otrzymał powołania do reprezentacji kraju U15 i U16.

• Maja Oleksy (wspinaczka sportowa): Zawodniczka specjalizująca się w boulderingu i konkurencji na prowadzenie. Wywalczyła wiele medali, w tym 4. miejsce na mistrzostwach świata w Dallas i mistrzostwo Polski w boulderingu.

• Adam Mleczko (judo): Młody i utalentowany judoka, regularnie uczestniczący w turniejach judo o zasięgu regionalnym i ponadregionalnym. Zdobył wiele miejsc na podium, m.in. 3. miejsce w Międzynarodowym Turnieju Judo w Bochni.

Stypendia Naukowo-Artystyczne dostali:

• Adrianna Siedlik (muzyka): Studentka dwóch kierunków Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego, specjalizująca się w grze na fortepianie. Wygłosiła referaty na międzynarodowych konferencjach naukowych i zdobyła 1. miejsce w kategorii SENIOR ACADEMIC w World Open Music Competition w Serbii.

• Aleksandra Medyńska (fryzjerstwo): Pasjonatka fryzjerstwa, zdobywczyni wielu konkursów fryzjerskich, w tym mistrzostw Polski. Reprezentuje Polskę w Kadrze Narodowej Fryzjerstwa i uczestniczyła w mistrzostwach świata w Paryżu.

Stypendia te mają na celu wsparcie młodych talentów z gminy Tarnów i zachęcenie ich do dalszego rozwoju w swoich dziedzinach.