wtorek, 27 wrzesień 2022 17:32

Udana akcja krwiodawstwa w tarnowskim starostwie

Napisał

30 osób wzięło udział w akcji poboru krwi, która odbyła się 27 września w Starostwie Powiatowym w Tarnowie. Udało się pozyskać 8.5 litra cennego płynu. Wśród honorowych dawców znaleźli się czlonkowie Klubu HDK, młodzież, pracownicy starostwa, a także osoby, które odpowiedziały na nasz apel.

- Cieszy nas, że krwiodawcy chcą podzielić się najcenniejszym lekiem, którego nie możemy kupić ani wytworzyć w laboratorium. Nasze akcje od początku cieszą się dużym powodzeniem, bo by oddać krew nie trzeba jechać do Warszawy czy innych stacjonarnych punktów - mówi Jacek Hudyma, wicestarosta i koordynator akcji. - Krwiodawcy w rozmowach zgłaszają duże zapotrzebowanie na akcje, jeśli któremuś z nich z różnych względów nie uda się oddać krwi, pytają o kolejne wydarzenia i lokalizacje. Cieszy nas także duża świadomość dawców, większość z nich doskonale wie jak przygotować się do donacji i czy np. po szczepieniu na COVID-19 mogą oddać krew - dodaje wicestarosta Jacek Hudyma.

Tradycyjnie na każdego krwiodawcę czekały prezenty i upominki przygotowane przez organizatorów.

Dzięki zaangażowaniu i zrozumieniu powagi problemu przez oddających krew udało się pozyskać ponad 8,5 litra krwi tak potrzebnej dla ratowania ludzkiego zdrowia i życia. Podczas akcji zarejestrowano 30 osób, z których 19 oddało krew.

Wśród oddajacych krew był również Pan Andrzej Stępień członek Klubu HDK, który niedawno uczestniczył w VII Ogólnopolskim spotkaniu środowisk Kolbiańskich "Maksymilianalia - Niepokalanów 2022 - otrzymując z rąk organizatorów medal oraz specjalne podziękowanie dla Klubu HDK działającego przy Starostwie Powiatowym w Tarnowie.

Wspólnie pobudziliśmy aktywność społeczną dla działań na rzecz honorowego oddawania krwi oraz rozwinęliśmy wrażliwość ludzi na potrzeby innych.

W dniu akcji, na miejscu pojawił się również Mobilny Punkt Rekrutacyjny Wojskowego Centrum Rekrutacji w Tarnowie, gdzie zainteresowani mieli możliwość uzyskania niezbędnych informacji, dotyczących rekrutacji do służby wojskowej, oraz nowo formowanego 113 batalionu lekkiej piechoty w Tarnowie.

Inf.: Starostwo Powiatu Tarnowskiego

Czytany 82 razy
Odsłon artykułów:
16497314

Odwiedza nas 114 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…