środa, 22 czerwiec 2022 00:47

Konkurs plastyczny „Życie bez alkoholu” w gminie Tarnów

Napisał

Zakończyła się kolejna edycja konkursu plastycznego „Życie bez alkoholu” organizowanego przez Gminy Ośrodek Pomocy Społecznej w gminie Tarnów.

Celem plebiscytu było uświadomienie młodemu pokoleniu znaczenia szkodliwego wpływu alkoholu na organizm człowieka. Zadanie uczestników polegało na zaprezentowaniu przy użyciu dowolnej techniki plastycznej ilustracji powiązanej z tematem konkursu.

W konkursie wzięło udział 55 uczniów z wszystkich szkół podstawowych z terenu Gminy Tarnów. Prace odznaczały się pomysłowością oraz kreatywnością i zostały ocenione przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Tarnowie pod przewodnictwem Jana Nowaka. Kapituła wyróżniła 46 prac oraz wybrała 3 najlepsze kompozycje w poszczególnych kategoriach wiekowych. Wśród wyróżnionych znaleźli się m.in.: Klasy I-III
Lena Klasińska – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Porębie Radlnej, Kacper Gryzło – Niepubliczny Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łękawce, Antoni Waleriańczyk – Szkoła Podstawowa w Zawadzie. Wyniki konkursu znajdują się na stronie gmina.tarnow.pl

Przyznanie nagród odbyło się 20 czerwca w sali narad Urzędu Gminy Tarnów. Pamiątki dla wyróżnionych wręczył Zastępca Wójta Sławomir Wojtasik, który pogratulował młodym artystom plastycznych zdolności i zwracał uwagę na ich dojrzałe podejście do poważnego problemu alkoholizmu. Na uroczystości obecne były również Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Beata Witkowska i Koordynator Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Halina Pinas.

Inf.: Urząd Gminy Tarnów

Czytany 60 razy
Odsłon artykułów:
16119339

Odwiedza nas 363 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…