czwartek, 05 maj 2022 16:18

3 Maja w Ryglicach

Napisał

W ramach dwudniowego wydarzenia pn. „Majówka w Ryglicach” Ryglice świętowały 231 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Obchody rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny w Kościele Parafialnym w Ryglicach, której przewodniczył ks. prałat Franciszek Kuczek. W Eucharystii uczestniczyli radni rady miejskiej w Ryglicach wraz z przewodniczącym Markiem Dudowiczem, wiceburmistrz Ryglic Krzysztof Kukułka, radni powiatu tarnowskiego, doradca ministra Michała Cieślaka Wojciech Petera, prezes Międzywojewódzkiego Cechu Kominiarzy Wiesław Zabawa, przedstawicielka uchodźców z Ukrainy przebywających na terenie naszej Gminy Ulyana Konechna, delegacje instytucji, organizacji, poczty sztandarowe szkół i OSP, licznie przybyli mieszkańcy Gminy i zaproszeni goście. Obecni byli ponadto przedstawiciele kominiarzy, którzy uczestniczyli w I Ogólnopolskim Kongresie Kominiarzy.

Po Mszy Św. nastąpiło złożenie kwiatów na Placu Św. Katarzyny. Przedstawiciele władz samorządowych wystąpili z przemówieniami. Głos także zabrała przedstawicielka uchodźców z Ukrainy.

Kolejnym punktem wydarzenia był przemarsz z Młodzieżową Orkiestrą Dętą pod pomnik Św. Floriana w Rynku, gdzie złożono okolicznościowe wiązanki.

Czytaj także: Ogólnopolski kongres kominiarzy w RyglicachParada orkiestr dętych

Czytany 235 razy
Odsłon artykułów:
16119356

Odwiedza nas 227 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…