środa, 26 sierpień 2020 06:27

Paralekkoatletyczni medaliści z gminy Skrzyszów

Napisał

W Krakowie odbywały się 48. Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Polski, w których spore sukcesy odnieśli sportowcy z gminy Skrzyszów.

W dniach 21-23 sierpnia br. w Krakowie odbywały się 48. Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Polski, w których wzięło udział 250 zawodników. Zawody odbywały się na stadionie AWF Kraków. Wśród zawodników reprezentujących START Tarnów Tarnowskie Zrzeszenie Sportowe Niepełnosprawnych pojawili się mieszkańcy gminy Skrzyszów.

Pierwszym z nich jest Dawid Budzik, mieszkaniec Łękawicy. Swoją przygodę ze sportem rozpoczął w lutym 2018. W tegorocznej edycji Mistrzostw Polski w klasie F34, w konkurencji pchnięcia kulą (4kg) uzyskując odległość 7.04 m wywalczył brązowy medal.

Drugi Dawid Kapustka,  mieszkaniec Pogórskiej Woli. Trenuje od czerwca 2019. Startując w klasie F55 w konkurencji pchnięcia kulą (4 kg) uzyskując odległość 7.94 m (rekord życiowy) również zajął 3 miejsce i zdobył brązowy medal.

Obaj zawodnicy trenują pod okiem p. Bartłomieja Tott. Klub START Tarnów był reprezentowany przez 12 zawodników, którzy przywieźli łącznie 13 krążków medalowych.

Info: Urząd Gminy Skrzyszów