Spotkanie 9 września 2012 roku w obserwatorium astronomicznym w Rzepienniku Biskupim

Zapraszamy w najbliższą niedzielę, 9 września 2012 r., od godz. 17:00, do powstającego obserwatorium astronomicznego w Rzepienniku Biskupim, na spotkanie pt. „Dokręcanie śruby radioteleskopu RT9”. To pierwsza w historii obserwatorium okazja, aby zaprosić wszystkich chętnych na wspólne spotkanie „pod gwiazdami”. Po obserwatorium oprowadzi i o atrakcjach niebieskich opowie, właściciel, astronom - dr Bogdan Wszołek.
 
Wydarzenia organizowane na terenie obserwatorium skierowane są do miłośników astronomii z całego kraju, do rodzin z dziećmi, grup turystycznych i szkolnych oraz studentów. Każdy sympatyzujący astronomii będzie mile widziany. Potrzebujesz więcej informacji, skontaktuj się z nami: 518043166, 691856577.
 
Program wydarzenia, 9 września 2012 r.
Godz. 17:00 – 19:00
Symboliczne dokręcanie śruby radioteleskopu, pamiątkowe zdjęcia, oprowadzanie po obserwatorium, spacery po okolicy, odpoczynek na łące.
Godz. 19:00 – 22:00
Posiadówka przy ognisku, obserwacja przeuroczego rzepiennickiego nieba i pogawędka na tematy zarówno te bardzo odległe jak i te trochę bliższe.
 
Informacje dodatkowe:
- Osoby niepełnoletnie biorą udział w wydarzeniu wyłącznie pod opieką osób dorosłych
- Istnieje możliwość zorganizowania noclegu we własnych namiotach
- Wyżywienie i zaopatrzenie w napoje we własnym zakresie
 
Obserwatorium położone jest wśród lasów, na szczycie grzbietu, w południowej części Rzepiennika Biskupiego. Najlepszy jest dojazd od strony skrzyżowania w Rzepienniku Suchym, od Fabryki Mebli Osika w Rzepienniku Biskupim, od strony Turzy. Samochód należy zostawić wcześniej i dojść ostatnie 10-15 min. Mieszkańcy Rzepiennika Biskupiego wiedzą, gdzie budowane jest obserwatorium, dlatego prosimy, w razie problemu z dotarciem, o zasięgnięcie porady na miejscu.
 
Na wydarzenie zapraszają:
Stowarzyszenie Astronomia Nova www.astronomianova.org
Centrum Usług Turystycznych w Tuchowie www.cut.travel.pl
Pogórzańskie Stowarzyszenie Rozwoju www.psr.tuchow.pl
 
Coraz więcej osób wyraża chęć odwiedzania obserwatorium, dlatego informujemy, że nie jest ono jeszcze dostępne turystycznie. Jest to możliwe tylko w czasie organizowanych spotkań, więc wszystkich zainteresowanych już teraz informujemy, że w terminie 10-12 sierpnia 2013 roku obędzie się impreza edukacyjna pt. „Z tego miejsca niebo jest przeurocze”, w czasie którego oglądać będziemy rój meteorów – perseidów. Szczegółowe informacje oraz potwierdzenie terminu nastąpi kilka tygodni przed planowanym wydarzeniem.
Odsłon artykułów:
13630686

Odwiedza nas 138 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…