Śmiertelny wypadek w Pilźnie

Na drodze krajowej nr 4 w Pilźnie zderzyły się trzy samochody. W wypadku zginęła pasażerka jednego z pojazdów.
 
Aktualizacja: 6 września

Do zdarzenia doszło przed godz. 11. na obwodnicy Pilzna, w okolicy zjazdu na drogę nr 73 w kierunku Jasła.  Według wstępnych informacji kierujący fordem mondeo jadąc w kierunku Dębicy, 23-letni mieszkaniec Łęk Dolnych, podczas wyprzedzania kilku pojazdów prawdopodobnie stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w tył ciężarowego dafa, następnie odbił się i czołowo zderzył z dostawczym iveco. Na miejscu zdarzenia, mimo reanimacji zginęła 24-letnia pasażerka forda, mieszkanka Zawadki Brzosteckiej, a ranny 23-letni kierowca został przewieziony do szpitala przez ekipę pogotowia ratunkowego.

W akcji uczestniczyła m.in. jednostka OSP Pilzno oraz PSP Dębica. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej osobom poszkodowanym, do których został dokonany dostęp przy pomocy ciężkiego zestawy hudraulicznego Lukas. Przez dłuższy czas trasa międzynarodowa była zamknięta. W akcji brali udział: 6 ratowników, GBA 2,5/40 oraz PSP z JRG II w Dębicy.

Policjanci pracujący na miejscu wypadku przebadali wszystkich kierowców biorących udział w zdarzeniu. Alkomat wykazał, że byli trzeźwi. Od kierowcy forda dodatkowo pobrano krew do analizy laboratoryjnej. Prawdopodobnie nie posiadał prawa jazdy. Postępowanie prowadzić będzie Komisariat Policji w Pilźnie.

Źródło: nowiny24.pl, PR Rzeszów, www.osppilzno.com, KPP Dębica

 

 

Odsłon artykułów:
13622641

Odwiedza nas 328 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…