OSP Tuchów uruchomiło Strażnicę

W ostatnich dniach uruchomiono „Strażnicę historii i tradycji przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Tuchowie”. Znajduje się w niej wiele godnych obejrzenia eksponatów, które obrazują ponad 130- letnią historię jednostki.

Dzięki dofinansowaniu w ramach małych projektów -  PROW na lata 2007 – 2013., w Domu Strażaka w Tuchowie powstała nowoczesna sala, do której zakupione zostały gabloty. Znajdują się w nich m.in. sztandary jednostki, oryginalny dokument założycielski z 1883 roku, archiwalne fotografie, puchary, dyplomy a także drobny sprzęt, który wykorzystywali dawniej druhowie w akcjach ratowniczych. Sala została również wyposażona w szafki, krzesła i sprzęt audiowizualny, dzięki czemu mogą odbywac się tu spotkania i prezentacje multimedialne.

Oficjalnego otwarcia „Strażnicy” dokonał podczas Walnego Zebrania Sprawozdawczego druh Ksawery Stefańczyk – Członek Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej. Salę poświęcił Kapelan Gminny strażaków – ksiądz Tomasz Starzec.

„Strażnica” dostępna jest nieodpłatnie po wcześniejszym zgłoszeniu.

Więcej informacji i galeria zdjęć: www.osptuchow.pl

Odsłon artykułów:
13615414

Odwiedza nas 219 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…