Karpacki Wyścig Kurierów rusza za miesiącRówno za miesiąc rozpocznie się 6. po reaktywacji edycja Karpackiego Wyścigu Kurierów. 29 kwietnia z węgierskiego Veszprem reprezentanci 36 zespołów zainaugurują zmagania w sześciodniowej imprezie, która zakończy się 4 maja w Tarnowie.


Choć pierwotnie założono, iż na starcie tegorocznej edycji Karpackiego Wyścigu Kurierów pojawi się aż 40 ekip, ostatecznie będzie ich ?jedynie? 36. Oznacza to, że szosami Węgier, Słowacji, Czech i Polski przejedzie niebawem 180-osobowy, pełen ambicji i chęci do sportowej walki peleton.

Ponieważ jedną z idei przyświecających organizatorom wyścigu jest pomoc w rozwoju młodym kolarzom z krajów, w których sport ten dopiero się rozwija, podobnie jak w poprzednich latach, także i teraz na liście startowej KWK nie zabrakło narodowych reprezentacji ? tym razem do wyścigu przystąpi ich 9. Poza kadrami państw-gospodarzy, w stawce obecni będą także przedstawiciele Łotwy, Białorusi, Mołdawii, Ukrainy, Serbii i Rosji. Ponadto w peletonie znalazło się również miejsce dla regionalnej reprezentacji Małopolski.Aż 15 z 36 zaproszonych do udziału w KWK teamów legitymować się będzie licencjami kontynentalnymi. Pośród zawodowych ekip spodziewać się można holenderskiego Cycling Team Jo Piels, którego zawodnicy wygrywali klasyfikacje generalne ostatnich dwóch edycji KWK. Z Niderlandów do Veszprem przyjadą również kolarze Belkin De Jonge Renner, pierwszej drużyny zeszłorocznego KWK. Wówczas w jej barwach ścigał się m.in. Przemysław Kasperkiewicz, najwyżej sklasyfikowany Polak, który w tym roku na starcie stanie w koszulce czeskiej drużyny Bauknech - Author. Z kolei jedną z ostatnich ekip wprowadzonych na listę startową jest japońskie Vini ? Fantini ? Nippo.Biało-czerwone barw Polski w Karpackim Wyścigu Kurierów bronić będzie w sumie 7 drużyn. Poza wspomnianymi już reprezentacjami kraju oraz Małopolski, na liście startowej obecna jest kontynentalna ekipa Wibatech ? Fuji ? Żory oraz zespoły klubowe: TKK Pacific Toruń, Tarnovia Tarnowo Podgórne, Pogoń Mostostal Puławy oraz TC Chrobry Głogów. Ponadto spodziewać się można, że Polacy stanowić będą także większość składu hiszpańskiego Telcom Gimex, który już teraz z powodzeniem ścigają się na Półwyspie Iberyjskim.Lista drużyn Karpackiego Wyścigu Kurierów 2014:

Cyclng Team Jo Piels (Ned)
Epic Janom Greenway (Svk)
Bauknecht - Author (Cze)
Motiv 3 Pro-Cycling Team (Nor)
Utensilnord (Hun)
Tirol Cycling Team (Aut)
Wibatech - Fuji - Żory (Pol)
Velo Club Sovac (Alg)
Color Code - Biowanze (Bel)
LKT Team Brandenburg (Ger)
Dukla Trencin Trek (Svk)
SKC Tufo Prostejov (Cze)
Vini Fantini Nippo (Jap)
Etixx (Cze)
Gebruder Weiss - Oberndorfer (Ger)
Reprezentacja Słowacji
Reprezentacja Czech
Reprezentacja Polski
Reprezentacja Łotwy
Reprezentacja Białorusi
Reprezentacja Ukrainy
Reprezentacja Serbii
Reprezentacja Rosji
Regionalna reprezentacja Małopolski
KED - Stevens Team Berlin (Ger)
Lotto Belisol U23 (Bel)
Telcom Gimex (Spa)
TKK Pacific Toruń (Pol)
Belkin De Jonge Renner (Pol)
Matrix Racing Team (Ger)
Tarnovia Tarnowo Podgórne (Pol)
Delio Gallina Colosio (Ita)
WV De Ijsselstreek (Ned)
Pogoń Mostostal Puławy (Pol)
TC Chrobry Głogów (Pol)


Podobny artykuł: Trasa Karpackiego Wyścigu Kurierów 2014

Odsłon artykułów:
13558573

Odwiedza nas 200 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…