Szybka jazda wciąż zagrożeniem

Tarnowska grupa SPEED tylko wczoraj zatrzymała ośmiu kierowców, którzy znacznie przekroczyli dozwolona prędkość. Wszyscy utracili swoje prawa jazdy, otrzymali mandaty karne oraz dopisali po 10 pkt karnych do swoich indywidualnych kont kierowcy.

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących tarnowscy policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominają również, jak ważna jest jazda z „prędkością bezpieczną” – czyli taką, przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem, tzn. w razie potrzeby może go zatrzymać przed pojawiającą się przeszkodą, bądź ominąć ją bez zbędnego ryzyka. Przypominamy, że w terenie zabudowany obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, a przekroczenie jej o kolejną „pięćdziesiątkę” skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy na trzy miesiące.

Warto również podkreślić fakt, że nie zawsze konsekwencje „łamania” przepisów ruchu drogowego ponoszą ich sprawcy, ale w wielu przypadkach przez ich lekkomyślność, koszty ponoszą inni jego uczestnicy tego ruchu. Dlatego też policjanci będą dyscyplinować kierowców, którzy jadąc z nadmierną prędkością, mogą doprowadzić do późniejszej tragedii.

Takie przekroczenia prędkości miały miejsce wczoraj na terenie miasta, ale również i na drodze wojewódzkiej 980. Tarnowska grupa SPEED zatrzymała ośmiu kierowców, którzy rozpędzili swoje samochody w terenie zabudowanym do prędkości ponad 100 km/h. Najszybciej jechał dwudziestoczterolatek tuż po godzinie 16 ulicą Spokojną w Tarnowie. Rozpędził się do prędkości 119 km/h. Zarówno on, jak i pozostali kierowcy utracili swoje prawa jazdy na 3 miesiące, zapłacili grzywnę w formie mandatu karnego oraz „wzbogacili” się o 10 punktów karnych na swoim koncie.

Info: KMP w Tarnowie

Odsłon artykułów:
13630731

Odwiedza nas 152 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…