"Przyjacielska" pomoc

Dwoje przyjaciół z Tarnowa wybrało się do centrum po odrobinę rozrywki. Kiedy w drodze powrotnej starszy potknął się i wywrócił, młodszy natychmiast rzucił się z pomocą, po czym odprowadził kolegę do samego domu. Prawdziwa przyjaźń rzec by można, gdyby nie pewien szkopuł...

39-latek pomagając koledze podnieść się po upadku, zauważył w tylnej kieszeni jego spodni etui z kartą bankomatową i dokumentami. Nie mogąc oprzeć się pokusie,zabrał je swojemu „przyjacielowi”. Potem będąc już sam, z pomocą skradzionej karty wydał kilkaset złotych, robiąc zakupy w 12 sklepach spożywczych. W trzynastym bezskutecznie próbował, ale z powodu blokady, transakcja okazała się niemożliwa do zrealizowania. 

Na szczęście ani łupem, ani wolnością nie nacieszył się zbyt długo. Na jego trop wpadli policjanci z komisariatu Tarnów-Centrum, którzy zebrali materiał dowodowy pozwalający postawić mu zarzuty, popełnione w warunkach recydywy.

Pamiętajmy, aby chronić swoje karty przed dostaniem się ich w obce ręce. Nie udostępniajmy nikomu numeru PIN-u, ani nie zapisujmy go na kartce noszonej z wraz z kartą np. w portfelu. Płacąc za zakupy lub usługi, nie spuszczajcie z oczu ani na moment karty, a wpisując kod PIN, zasłońcie czytnik drugą ręką.

Info: KMP w Tarnowie

Reha Plus Fizjoterapia Ryglice

Odsłon artykułów:
13621891

Odwiedza nas 374 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…