Udaremnił niebezpieczną jazdę

Policjant w czasie wolnym od służby udaremnił jazdę samochodem dziwnie zachowującemu się mężczyźnie. Dalsze postępowanie uzależnione jest od wyników badania krwi niedoszłego kierowcy.

W niedzielę nad ranem na jednym z parkingów „tarnowskiej sypialni”, doszło do niebezpiecznej sytuacji. Do parkującego tam samochodu chwiejnym krokiem, zataczając się zmierzał mężczyzna, który otworzył pojazd przy pomocy pilota. Z widocznym trudem zasiadł za kierownicą volvo. Świadkiem całego wydarzenia był policjant tarnowskiej komendy, który z niedowierzaniem śledził działania nieznanego mężczyzny. Natychmiast zareagował - podbiegł do samochodu – a w tym czasie kierowca załączył światła mijania i chciał ruszyć. Wówczas policjant otworzył drzwi od strony kierowcy i wyciągnął kluczyki ze stacyjki. Następnie powiadomił o zaistniałej sytuacji dyżurnego i poprosił o patrol mundurowy. Zdziwiony, niedoszły uczestnik ruchu, mrucząc pod nosem z niezadowolenia, z równie wielkim trudem wytoczył się z samochodu. Ponieważ nie mógł odzyskać kluczyków, grzecznie, lekko chwiejnym krokiem udał się w kierunku ulicy Wojska Polskiego, gdzie został zatrzymany przez przybyły patrol mundurowy. Od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu. W związku z tym i aby wyjaśnić całe zajście, mężczyznę przewieziono do komisariatu centrum. W czasie jazdy do komisariatu centrum zmęczenie go pokonało i usnął radiowozie. Po przybyciu na miejsce nie wyraził zgody na badanie na zawartość alkoholu urządzeniem stacjonarnym. Od mężczyzny pobrano krew, która została przekazana do krakowskiego laboratorium celem określenia zawartości alkoholu lub innego, podobnie działającego środka.

Aktualnie prowadzone jest postępowanie przygotowawcze przez Komisariat Policji Tarnów-Centrum w kierunku prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu. Mężczyzna jeszcze nie usłyszał zarzutów. Konieczny jest wynik analizy krwi, który pozwoli na określenie czy zatrzymany mężczyzna dopuścił się czynu zabronionego. Przypomnijmy - prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu alkoholu (0,2-0,5 promila) jest wykroczeniem ściganym z artykułu 87 §1 kodeksu wykroczeń. O stanie nietrzeźwości mówimy wówczas, gdy w wydychanym powietrzu mamy powyżej 0,5 promila alkoholu. Taki stan jest przestępstwem ściganym na mocy kodeksu karnego z artykułu 178a §1.

Info: KMP w Tarnowie

 

Odsłon artykułów:
13185681

Odwiedza nas 350 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…