Podrobiona kawa. Marihuana w plecaku

Podrobiona kawa

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą KMP w Tarnowie, wspólnie z funkcjonariuszami CBŚP z Rzeszowa zatrzymali 47-letniego mieszkańca Tarnowa, który samochodem dostawczym w foliowych workach przewoził ponad tonę kawy. Produkt podrobiony pod znanego i uznanego producenta światowego trafiał na sklepowe półki w Polsce jak również za granicą. Mężczyzna oszukując w ten sposób kupujących uczynił sobie stałe źródło dochodu. Handlując podrobionym produktem doprowadził producenta oryginalnej kawy do strat finansowych sięgających kwoty ponad 80 tysięcy złotych. Policjanci zabezpieczyli 1054 opakowania kawy o wadze 1 kilograma każde, a zatrzymanemu mężczyźnie przedstawili zarzut określony w artykule 305 ust. 1 i 3 Ustawy z dnia 30 czerwca 2000 roku Prawo własności przemysłowej.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Tarnowie. Mężczyzna za handel podrobionymi znakami towarowymi odpowie przed tarnowskim sądem, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Marihuana w plecaku

Tym razem 20-letni mieszkaniec Tarnowa, na terenie miasta rozprowadzał susz marihuany. Porcjowane narkotyki ukrywał w plecaku, który chował wykorzystując zarośla w rejonie tarnowskiego odcinka autostrady. W godzinach popołudniowych 30 maja policjanci z komisariatu z Mościc zatrzymali dwudziestolatka jak przyszedł po pozostawiony w krzakach plecak, w którym miał prawie 200 gramów gotowego suszu marihuany. Młody mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komisariatu policji w Mościcach, gdzie przedstawiono mu zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Został doprowadzony do tarnowskiej prokuratury, a następnie do sądu, który zastosował wobec niego areszt tymczasowy na okres 2 miesięcy.

Sprawa prowadzona jest przez Komisariat Policji Tarnów-Zachód w kierunku naruszenia artykułu 62 ust. 1 i 2 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających ustawodawca przewiduje karę pozbawienia wolności od lat 10.

Info: KMP w Tarnowie

Odsłon artykułów:
12922862

Odwiedza nas 406 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…