Miliony na jasielski szpital

18 października w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego odbyło się uroczyste podpisanie umowy o dofinansowanie Projektu w ramach RPO WP na lata 2014 – 20120 pn.: „Rozbudowa i doposażenie Bloku Operacyjnego oraz Centralnej Sterylizacji Szpitala Specjalistycznego w Jaśle wraz z niezbędną infrastrukturą na rzecz zapewnienia kompleksowej opieki zdrowotnej”.

Jak podkreślali wszyscy obecni przy jej podpisaniu samorządowcy, politycy i pracownicy szpitala, kwota 10 mln. złotych to największe dofinansowanie w historii Szpitala Specjalistycznego w Jaśle.

Umowę podpisali w imieniu Instytucji Zarządzającej Programem: Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego i Maria Kurowska, Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego oraz w imieniu Beneficjenta Michał Burbelka Dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Jaśle.

Nowy Zarząd Powiatu na czele ze Starostą Adamem Pawlusiem w grudniu 2016 r podjął decyzję o przebudowie szpitala, której koszt to około 19 mln zł, przeznaczając te środki na rozbudowę i doposażenie bloku operacyjnego i centralnej sterylizacji wraz z niezbędną infrastrukturą.

Starosta poinformował, że trwają starania o pozyskanie środków z kolejnych projektów. 

Więcej: Starostwo Powiatu Jasielskiego/ powiat.jaslo.pl

Odsłon artykułów:
12541487

Odwiedza nas 159 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…