Znów będzie naprawa wagonów

W należącym do spółki PKP Cargo Sekcja Utrzymania i Taboru w Jaśle reaktywowano naprawy wagonów na poziomie średnim P4 oraz na poziomie głównym czyli P5, oznaczającym pełny zakres remontu wagonu wraz z dopuszczeniem do ruchu. 

Zakład z długoletnią tradycją najtrudniejsze chwile przeżywał w latach 2014 i 2015, gdy z powodu braku woli politycznej poprzedniej koalicji rządzącej rozpoczęto wygaszanie produkcji oraz zwalnianie pracowników. Zakład dzięki zaangażowaniu parlamentarzystów przede wszystkim Posła RP Bogdana Rzońcy Przewodniczącego Komisji Infrastruktury i Budownictwa oraz Senator Alicji Zając przetrwał.

Planowane są także inwestycje. Obecnie w zakładzie zatrudnionych jest 65 pracowników , ale zapotrzebowanie jest dużo większe. Wzrasta zapotrzebowanie na naprawy średnie na poziomie P4 i P5. W bieżącym roku przez okres 8 miesięcy w zakładzie dokonano napraw bieżących prawie 5 tysięcy wagonów. W związku ze zwolnieniami w poprzednich latach w zakładzie brakuje wykwalifikowanych pracowników.

Starosta Jasielski Adam Pawluś zapewnia, że powiat wychodzi naprzeciw tym zapotrzebowania. Dzięki zakładowi bezrobocie w powiecie spadnie poniżej 10 procent. 

Info: Starostwo Powiatu Jasielskiego

Odsłon artykułów:
12059470

Odwiedza nas 261 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…