Handlarze narkotykami ukarani

Wysokie kary dla handlarzy narkotyków

Jak informuje Prokuratura Okręgowa w Tarnowie, w dniu 10 listopada 2016 r. zakończył się proces sądowy w pierwszej instancji 6-ciu osób, które tarnowska prokuratura oskarżyła o to, że w latach 2013 – 2015 uczestniczyli w obrocie znacznych ilości środków odurzających w postaci marihuany, amfetaminy i tabletek ekstazy, poprzez ich nabywanie, gromadzenie, przechowywanie oraz udzielanie innym osobom .

Andrzejowi K. i Krzysztofowi M., którzy odpowiadali w warunkach powrotu do przestępstwa Sąd Okręgowy w Tarnowie wymierzył karę 5-ciu lat pozbawienia wolności.

Pozostałym czterem osobom wymierzono kary pozbawienia wolności w niższym rozmiarze.

Nadto Sąd wymierzył również oskarżonym kary grzywny oraz orzekł nawiązkę na cele związane z zwalczaniem i zapobieganiem narkomanii, a także przepadek korzyści majątkowych uzyskanych z popełnienia przestępstwa.

Złodziej w rękach policjantów

Na terenie Komisariatu Policji Tarnów-Centrum miało miejsce kilkanaście włamań i kradzieży. Sprawca pod osłoną nocy wybijał szybę w drzwiach lub wyłamywał wkładki zamków samochodów i w ten sposób dokonywał kradzieży pozostawionych przedmiotów. Jego łupem najczęściej padały radia samochodowe, CB, akcesoria, klucze, akumulatory, paliwo. Ponadto włamywał się do garaży, skąd kradł pozostawione tam koła samochodowe, narzędzia elektromechaniczne, a nawet zeszyty i książki. Policjanci Komisariatu Policji Tarnów-Centrum analizując zgłoszenia trafnie wytypowali osobę, która dokonywała tych przestępstw. Okazało się, że jest to dwudziestojednoletni mieszkaniec Tarnowa. Mężczyznę zatrzymano, a zebrane dowody pozwoliły na przedstawienie mu 15 zarzutów przestępstwa kradzieży oraz kradzieży z włamaniem. Zatrzymanemu udowodniono między innymi kradzież elektronarzędzi z garażu na kwotę ponad 5300 złotych oraz włamania do zbiorników z paliwem, skąd ukradł prawie 200 litrów oleju napędowego na kwotę ponad 1100 złotych.

Jak informuje Komenda Miejska Policji w Tarnowie, dwudziestojednolatek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Tarnowie, która analizując materiały dowodowe skierowała wniosek do tarnowskiego Sadu o areszt tymczasowy. Tarnowski Sąd ważąc przedstawiony wniosek przychylił się do niego i zastosował wobec mężczyzny środek izolacyjny w postaci tymczasowego aresztowania. Zatrzymany najbliższe trzy miesiące spędzi za murami zakładu karnego w Tarnowie. Za kradzież z włamaniem ustawodawca przewidział karę pozbawienia wolności do 10 lat.

Postępowanie prowadzi Komisariat Policji Tarnów-Centrum, a czynności ukierunkowane są na odzyskanie utraconego mienia.

Areszt dla sprawcy rozboju

Do zdarzenia doszło w piątek 11 listopada. Z ustaleń policjantów wynika, że poszkodowany gościł u siebie w mieszkaniu dwóch mężczyzn. Wieczorem mężczyźni pobili gospodarza i zabrali mu telefon, zegarek oraz kilkadziesiąt złotych. Poszkodowany, 57-letni mieszkaniec Dębicy poinformował o fakcie policjantów.

Funkcjonariusze szybko ustalili i zatrzymali sprawców rozboju. Okazali się nimi 33 i 45-letni mieszkańcy Dębicy. Następnego dnia zatrzymanym przedstawiono zarzuty. Starszy z nich przyznał się do udziału w zdarzeniu i złożył wyjaśnienia. Natomiast 33-latek, jak wynika z ustaleń prowodyr zdarzenia nie przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Dębicy, na wniosek dębickiej prokuratury 14 listopada sąd rejonowy w Dębicy zastosował środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego na okres 2 miesięcy wobec 33-latka. Za popełnione przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Pod prokuratorskim nadzorem postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Dębicy.

Odsłon artykułów:
13616129

Odwiedza nas 143 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…