Biskup tarnowski Andrzej Jeż udzielił święceń kapłańskich 11 diakonom. Uroczystości odbyły się w bazylice katedralnej w Tarnowie. Dziesięciu nowych kapłanów to duchowni diecezjalni a jeden należy do Kongregacji Oratorium św. Filipa Neri.

Bellissimo! - Laura Morelli była zachwycona naszym Pilznem. 62-letnia wczoraj dotarła na rowerze do Zwiernika, gdzie została przyjęta przez Agnieszkę Gruszkę wraz z rodziną z niesamowitą serdecznością i gościnnością.

Zespół Mażoretkowy Jupiter, działający przy Domu Kultury w Pilźnie wziął udział w XXIV Mistrzostwach Polski Mażoretek.

Powiatowy Zarząd Dróg w Tarnowie z siedzibą w Zgłobicach informuje, że od 29 maja 2023 r. (poniedziałek) od godz. 7:00 zostanie zamknięty most położony w ciągu drogi powiatowej nr 1387K w m. Olszyny, gmina Rzepiennik Strzyżewski (przy wjeździe do Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II).

Powiatowy Dzień Matki 2023 świętowano dzisiaj w Zespole Szkół specjalnych w Dębicy. Uroczystość była okazją do wspólnej biesiady i śpiewu. Podczas wydarzenia m.in. starosta Piotr Chęciek, wicestarosta Adam Pieniążek oraz Przewodniczący Rady Powiatu Dębickiego Michał Maziarka wręczyli również statuetki „Zasłużonej Matki”.

W Pałacu Prezydenckim w Warszawie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Na oficjalnych uroczystościach Powiat Tarnowski reprezentowali: Starosta Roman Łucarz, Wicestarosta Jacek Hudyma oraz Burmistrz Zakliczyna Dawid Chrobak.

Dzięki zaangażowaniu mieszkańców Łękawicy i druhów OSP, został odrestaurowany krzyż, znajdujący się przy drodze powiatowej (1376K) w Łękawicy, w kierunku Trzemesnej.

Już po raz dziesiąty organizowana jest na tarnowskim moście rtm. W. Pileckiego akcja "Przynieś kwiat dla Bohatera" zainicjowana przed lty przez organizatorów Festiwalu Niepodległości. Przez cały dzień, o dowolnej porze, można tu przyjść, pozostawiając kwiaty pamięci, także te polne.

W minionych dniach strażacy i inne służby uczestniczyły w kilku akcjach ratowniczych w okolicy.

W sobotę 27 maja o godzinie 14.00 rozpocznie się Eno-Majówka na Kokoczu- otwarcie sezonu enoturystycznego pod patronatem burmistrza Ryglic Pawła Augustyna.

Strona 1 z 544
Odsłon artykułów:
16775183

Odwiedza nas 150 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…