Modernizacja DK73 coraz bliżej

05 października 2017
Autor :  

Jest już zapewnienie od Ministra Infrastruktury i Budownictwa Andrzeja Adamczyka o wykonaniu modernizacji drogi krajowej nr 73 relacji Pilzno - Jasło.

Rozbudowa drogi krajowej DK -73 Wiśniówki – Kielce - Tarnów - Pilzno – Jasło jest jednym z kluczowych przedsięwzięć dla regionu jasielskiego i tarnowskiego. Obecnie trasa jest wyeksploatowana, wąska i niebezpieczna. Wciąż dochodzi na niej do wielu wypadków. Modernizacja szosy i budowa obwodnic wokół Brzostku, Kołaczyc, Pilzna poprawi tę sytuację. 

Bogdana Rzońca, poseł RP z ziemi jasielskiej, były marszałek podkarpacki, obecnie przewodniczący Sejmowej Komisji Infrastruktury, propozycję przebudowy drogi zgłosił w Sejmie sześć lat temu, ale została odrzucona. Dopiero w obecnej koalicji inwestycja została wpisana do budżetu państwa. Ma też pisemne zapewnienie o realizacji zadania.

W 2016 r. Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad ogłosił przetarg na studium korytarzowe drogi DK-73. Rozpoczęły się konsultacje społeczne oraz rozmowy z władzami samorządowymi Pilzna, Brzostku, Brzysk, Kołaczyc oraz Powiatu Jasielskiego. Po konsultacjach zostaną wypracowane warianty przebiegu drogi. Niedawno został ogłoszony również przetarg na wykonanie decyzji środowiskowej. Później planowany jest przetarg wykonania inwestycji w systemie zaprojektuj i wybuduj.

Źródło: Starostwo Powiatu Jasielskiego

Czytaj także: Obradowano na temat rozbudowy DK 73

Reha Plus Fizjoterapia Ryglice

503 Odsłony
Odsłon artykułów:
11042799

Odwiedza nas 297 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…