czwartek, 05 październik 2017 10:56

Modernizacja DK73 coraz bliżej

Napisał

Jest już zapewnienie od Ministra Infrastruktury i Budownictwa Andrzeja Adamczyka o wykonaniu modernizacji drogi krajowej nr 73 relacji Pilzno - Jasło.

Rozbudowa drogi krajowej DK -73 Wiśniówki – Kielce - Tarnów - Pilzno – Jasło jest jednym z kluczowych przedsięwzięć dla regionu jasielskiego i tarnowskiego. Obecnie trasa jest wyeksploatowana, wąska i niebezpieczna. Wciąż dochodzi na niej do wielu wypadków. Modernizacja szosy i budowa obwodnic wokół Brzostku, Kołaczyc, Pilzna poprawi tę sytuację. 

Bogdana Rzońca, poseł RP z ziemi jasielskiej, były marszałek podkarpacki, obecnie przewodniczący Sejmowej Komisji Infrastruktury, propozycję przebudowy drogi zgłosił w Sejmie sześć lat temu, ale została odrzucona. Dopiero w obecnej koalicji inwestycja została wpisana do budżetu państwa. Ma też pisemne zapewnienie o realizacji zadania.

W 2016 r. Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad ogłosił przetarg na studium korytarzowe drogi DK-73. Rozpoczęły się konsultacje społeczne oraz rozmowy z władzami samorządowymi Pilzna, Brzostku, Brzysk, Kołaczyc oraz Powiatu Jasielskiego. Po konsultacjach zostaną wypracowane warianty przebiegu drogi. Niedawno został ogłoszony również przetarg na wykonanie decyzji środowiskowej. Później planowany jest przetarg wykonania inwestycji w systemie zaprojektuj i wybuduj.

Źródło: Starostwo Powiatu Jasielskiego

Czytaj także: Obradowano na temat rozbudowy DK 73

Odsłon artykułów:
12171533

Odwiedza nas 259 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…