piątek, 28 lipiec 2017 11:07

Spotkanie ws. ubezpieczeń rolnych

Napisała

Ubezpieczenia rolne były tematem kolejnego spotkania w MRiRW. 

Minister Krzysztof Jurgiel spotkał się z przedstawicielami rolników w sprawie ubezpieczeń upraw rolnych i zwierząt gospodarskich. W kolejnym spotkaniu uczestniczył także Paweł Augustyn z Krajowej Rady Izb Rolniczych, radny powiatu tarnowskiego.

Spotkanie zostało zorganizowane w celu wypracowania rozwiązań umożliwiających poprawę funkcjonowania systemu ubezpieczeń rolnych w kierunku zapewniającym stabilność produkcji rolniczej. Jednym z założeń jest upowszechnienie ubezpieczeń wśróg gospodarstw rolnych. Przedstawiciele izb i organizacji rolniczych przedstawili propozycje rozwiązań. Minister Jurgiel poinformował, że resort także pracuje nad modyfikacją dotychczasowych rozwiązań. 

Według informacji zakładów ubezpieczeń, które zawarły z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi umowy w sprawie dopłat wynika, że zakłady te ubezpieczyły w pierwszej połowie tego roku ponad 1,8 mln ha upraw rolnych oraz zawarły ponad 100 tys. umów ubezpieczenia upraw rolnych. Z kolei zakładom przekazano dotację na dopłaty do składek ubezpieczenia upraw rolnych w wysokości ponad 170 mln zł.

Zainteresowanie producentów rolnych jest duże. W związku z wejściem w życie z dniem 1 kwietnia br. nowelizacji ustawy, w pierwszym półroczu 2017 zawarto więcej o ponad 17 proc. umów ubezpieczenia oraz objęto ochroną ubezpieczeniową większą o 39,2 proc. powierzchnię upraw rolnych, niż w analogicznym okresie 2016 r.

Więcej informacji: MRiRW - http://www.minrol.gov.pl/Ministerstwo/Biuro-Prasowe/Informacje-Prasowe/Jak-zmienic-system-ubezpieczen-rolnych

Czytaj także: P. Augustyn na spotkaniu ws. ubezpieczeń rolniczych

Reha Plus Fizjoterapia Ryglice

Odsłon artykułów:
12059659

Odwiedza nas 119 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…