Wydrukuj tę stronę
wtorek, 25 lipiec 2017 10:00

Medale w biegach i kolarstwie

Napisał

Łukasz Helizanowicz zdobył złoty medal w ogólnopolskich mistrzostwach kolarskich. Wysokie miejce wywalczyła na rowerze Gabriela Hudyka, a w biegach Robert Makowiec.

W ostatnich dniach na warszawskiej Kazoorze odbyły się mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim oraz finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Do udziału w zawodach o tytuł mistrza Polski MTB XCO w kategorii junior młodszy stanęło dwadzieścia dziewcząt i czterdziestu chłopców. Drugie miejsce i srebrny medal zdobyła Gabriela Hudyka z Lubaszowej (UKS Grupa Kolarska „Four Bike”). Z kolei tytuł mistrza Polski zdobył Łukasz Helizanowicz z Siedlisk reprezentant KCP Elzat Bieniasz Bike Team Tarnów.

Zawodnik klubu LKS Burzyn Robert Makowiec zajął trzecie miejsce w III Wadowickim Półmaratonie Górskim z czasem 1 h 35 min 46 s. Zawody na trasie górskiej (około 1000 m przewyższenia), po której kiedyś spacerował Karol Wojtyła, ukończyło 283 zawodników.

Źródło: UM Tuchów

Foto archiw.: Robert Makowiec