czwartek, 20 lipiec 2017 13:29

Zapisy na XXXV pielgrzymkę

Napisała

Trwają zapisy na kolejną Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę.

Do wspólnej duchowej wędrówki zaprasza mieszkańców okolicy przewodnik grupy 24 O. Witold Baran.

W grupie 24 PPT - św. Klemensa pielgrzymują pątnicy z dekanatów: tuchowskiego, ciężkowickiego i ołpińskiego. Centrum organizacyjne grupy znajduje się w Tuchowie w parafii Nawiedzenia NMP.

Na PPT można zapisywać się do 17 sierpnia: w każdej parafii przez lipiec, a w sierpniu w tuchowskim klasztorze. W określonych przypadkach, nawet podczas trwania pielgrzymki. 

Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę to wydarzenie, które od ponad trzydziestu lat mobilizuje wszystkich tych, którzy chcą przeżyć szczególne "rekolekcje w drodze". Pielgrzymka łączy w sobie trudy marszu z modlitwą w niezliczonych intencjach oraz możliwość spotkania niezwykłych ludzi, a zwłaszcza odnowienie przyjaźni z największym Przyjacielem i doświadczenie miłości oraz opieki Jego Matki. 

Tarnowskie pątnictwo swoją historią sięga 1982 roku. Każdego lata, w dniach 17 – 25 sierpnia, na Jasną Górę podąża niezliczona rzesza pielgrzymów. Są oni podzieleni na 25 grup, formowanych przy wyznaczonych parafiach Diecezji Tarnowskiej. Od Krynicy i Krościenka, przez Nowy Sącz, Tarnów, po Mielec i Dębicę, wierni ziemi tarnowskiej łączą się w drodze do Matki Częstochowskiej. I choć dla wielu pobudki do wyruszenia na pielgrzymi szlak są różne, cel pozostaje niezmienny. To podjęcie osobistej próby pogłębienia swojej relacji z samym Jezusem poprzez – niejednokrotnie ciężką – wędrówkę przed Tron Matki Najświętszej – Królowej Polski.

Więcej informacji: pielgrzymkatarnowska.pl, sanktuariumtuchow.pl oraz Facebook 24PPT

Odsłon artykułów:
11963254

Odwiedza nas 302 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…