Bieżące inwestycje w gminie Szerzyny

13 maja 2017
Autor :  

Gmina Szerzyny zakupiła komputery, wybudowała placyk zabaw, rozdaje żywność. Kolejne zadania wkrótce będą realizowane.

Jak informuje wójt gminy Grzegorz Gotfryd, czterdzieści nowoczesnych zestawów komputerowych trafiło do Zespołów Szkół w Ołpinach i Szerzynach oraz Szkół Podstawowych w Swoszowej i Żurowej. Zakup został sfinansowany przez gminę Szerzyny.

Nowy placyk zabaw pojawił się w Żurowej. Urządzenia mają służyć najmłodszym mieszkańcom gminy. Z biegiem czasu plac zabaw zostanie powiększony o kolejne elementy infrastruktury rekreacyjnej.

Ruszyła budowa chodnika przy drodze gminnej w Swoszowej. Blisko 400 mb chodnika sfinansowane zostanie ze środków gminy Szerzyny.

W najbliższych dniach ruszy budowa nowej linii oświetleniowej w Czermnej - Przysiółek Nadole. Blisko 450 m sieci i 15 nowych punktów świetlnych zostanie zrealizowanych do końca maja. 

Ukończone zostały prace nad projektem zagospodarowania skweru w centrum Ołpin obok Domu Kultury i kościoła. W najbliższy czasie ruszy przetarg na wykonawcę inwestycji. Jak pisze wójt Szerzyn, Grzegorz Gotfryd, do końca wakacji ma powstać "atrakcyjna przestrzeń wypoczynkowa i rekreacyjna w centrum Ołpin. Nie zabraknie miejsca na wypoczynek, nowych ukwieceń, ławeczek, latarni, pojawi się także mała fontanna".

Trwają przygotowania do rozpoczęcia przebudowy obiektu mostowego oraz przebudowy chodników w centrum Szerzyn. Będą pewne utrudnienia w ruchu, ale przejazd będzie możliwy. 

Postępują prace związane z przygotowaniem gminy Szerzyny do budowy mieszkań dla młodych w ramach Rządowego Programu Mieszkanie Plus. Gmina planuje, aby powstał trzypiętrowy blok wielorodzinny liczący do 20 mieszkań (ok. 1.100 m2) w zależności od zapotrzebowań mieszkańców.

W Urzędzie Gminy Szerzyny po raz pierwszy obradował Zarząd Związku Gmin Dorzecza Wisłoki w Jaśle. Wspólnie z burmistrzami i wójtami podjęto decyzję dotyczącą m.in. wspólnych zakupów energii elektrycznej i gazu dla 22 miast i gmin, co wpłynie na obniżenie kosztów tych mediów.

Ponad 10 ton żywności trafiło właśnie do najbardziej potrzebujących mieszkańców gminy Szerzyny. Ponad 600 rodzin z najniższymi dochodami w ciągu trzech dni otrzyma wsparcie żywnościowe dystrybuowane przez pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szerzynach. Zabiegamy także, by pomoc była kontynuowana w ramach dalszej współpracy z Bankiem Żywności w Krakowie.

Odsłon artykułów:
11532711

Odwiedza nas 253 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…